Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Robinsonowie - wyniki konkursów

2008-05-27,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursów plastycznego i literackiego ogłoszonych w ramach Elbląskiej Szkoły Robinsonów. Zwycięzców i wyróżnionych wraz z klasami zapraszamy 30 maja do kina „Światowid" na uroczyste wręczenie dyplomów oraz projekcję filmu „Robinson Crusoe".

 

Obydwa konkursy adresowane były do uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Zadanie plastyczne polegało na zaprojektowaniu okładki powieści Daniela Defoe pt. „Robinson Crusoe”. Z kolei młodzi literaci, wczuwając się w sytuację bohatera powieściowego, opisywali jeden dzień swojego pobytu na bezludnej wyspie. Konkursowe prace oceniło jury w składzie: artysta-plastyk, filolog polski oraz Piętaszek (turysta i podróżnik).

 

Na konkurs plastyczny wpłynęły 32 prace. Na konkurs literacki nadesłano 91 opowiadań. 

 

Wymienionych poniżej laureatów (miejsca I, II, II i wyróżnienia) wraz z całymi klasami i opiekunami zapraszamy 30 maja na godz. 9.00 do kina „Światowid” na uroczyste wręczenie dyplomów  oraz  bezpłatną projekcje filmu „Robinson Crusoe”  (1997).

 

Wychowawców klas prosimy o jak najszybsze potwierdzenie uczestnictwa klasy w piątkowej projekcji filmowej – tel. 0 55 611 20 83.

 

Lista laureatów konkursu plastycznego


I miejsce: Michał Nowicki, kl. VI, Suchacz
II miejsce: Anna Żbikowska, kl. VIc, SP 19 Elbląg
III miejsce: Ewelina Dąbek, kl. VI c, SP 11 Elbląg

 

Wyróżnienia:
- Agnieszka Mularczyk, kl. VIa, SP 11 Elbląg
- Angela Jończyk, kl. V, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Suchaczu
- D. Gliniewska, M. Stróżewska – kl. VIb, SP 25 Elbląg 

 

Lista laureatów konkursu literackiego

I miejsce: Tomasz Głuch , kl.VIa, SP 8 Elbląg
II miejsce: Aleksandra Twardowska, kl. VIa, SP 12 Elbląg
III miejsce: Anna Krajnik, kl. VI, SP w Żurawcu


Wyróżnienia:
- Iga Radomska, kl. Vb, SP 12 Elbląg
- Maciej Jóźwik, kl. VIc, SP 12 Elbląg
- Mateusz Chromiński, kl. IVb, Zespół Szkół nr 1, Elbląg 

 

Gratulujemy!

 

Konkursy są częścią trwającego do końca roku szkolnego programu pn. „Elbląska Szkoła Robinsonów”. Inspiracją działań projektowych są dzieła literackie nawiązujące do tradycji robinsonady – opowieści o katastrofie morskiej i losie człowieka rzuconego na bezludną wyspę.

 

Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna