Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spotkanie Pomostowe

2006-10-18,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Spotkanie Pomostowe

 

Warsztaty plastyczne w ramach "Pomostów"

 

W nadchodzący weekend będziemy gościć grupę Rosjan. Młodzież z Kaliningradu weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, otwarciu wystaw oraz konferencji "Okrągły stół".


 Weekendowe przedsięwzięcie jest kolejną odsłoną POMOSTÓW – Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej. W ramach realizowanego od kwietnia projektu goście z Kaliningradu wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych. Pod okiem fachowców młodzież przygotuje reportaże ze swego pobytu w Elblągu. Najlepsze teksty zostaną opublikowane w wydawanej przez nas gazecie „Pomosty”.
- Uczestnicy warsztatów poznają zasady tworzenia tekstu informacyjnego i reportażowego. Ponadto obejrzą wystawę prac plastycznych i spotkają się z ciekawymi ludźmi - elbląskimi dziennikarzami oraz młodzieżą tworzącą niezależną telewizję obywatelską – zapowiada koordynatorka przedsięwzięcia Magdalena Czarnocka.

 

 Do uczestnictwa w niektórych punktach programu zapraszamy również elblążan. W sobotę, o godz. 12.00 otwarta zostanie wystawa prac pokonkursowych. W Galerii Nobilis (II pietro CKiWM Światowid) zaprezentujemy prace powstałe w ramach „Pomostów”. Małe dzieła sztuki w różnych technikach (ceramika, grafika, malarstwo, batik)  wykonano podczas sierpniowego pleneru w Iławie oraz nadesłano na konkurs pn. „Świat za oknem”.

 

Następnie zapraszamy do udziału w konferencji "Okrągły stół", podczas której spotkamy się m.in. z młodymi dziennikarzami, którzy współpracują z Fundacją Elbląg. Młodzież opowie o swej pasji i przygodzie z dziennikarstwem telewizyjnym. Efekty ich pracy można oglądać na antenie lokalnej telewizji.

 

Projekt „POMOSTY" częściowo finansowany jest przez Unię Europejską - Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna