Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Szkolenie ART GLASS

2019-04-17,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Jak zrobić witraż? Czym jest fusing? Jak wygląda artystyczna mozaika szklana? Czy zadałeś sobie kiedyś te pytania? Jeśli tak – odpowiedzi znajdziesz u nas. Zapraszamy Cię na szkolenie z technik szkła artystycznego ART GLASS w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Szkolenie ART GLASS realizowane będzie w formie dwóch trzygodzinnych warsztatów. Do udziału zapraszamy nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz  pasjonatów, którzy chcą realizować swój twórczy potencjał poznając nowe techniki plastyczne.

Program szkolenia obejmuje 3 techniki. Będzie to m.in. witraż Tiffany’ego, który polega na łączeniu szklanych elementów za pomocą taśmy miedzianej i rozgrzanej cyny. Technika ta wykorzystywana jest do tworzenia miniatur witrażowych oraz biżuterii. Druga technika to mozaika szklana, którą tworzy się poprzez zestawienie niewielkich rozmiarów szkieł na podłożu drewna lub szkła, a głównym kryterium jest barwa. Trzecią techniką jest fusing - jest to zestaw metod topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Szkło pod wpływem wysokiej temperatury staje się plastyczne, a wykorzystując tę właściwość można stworzyć np. barwne patery, czy dekoracje ścienne. Szkolenie poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” Ewa Bednarska-Siwilewicz.

Będzie to okazja do zapoznania się z podstawowymi materiałami i narzędziami wykorzystywanymi w pracowni szkła artystycznego, takimi jak: rodzaje szkła witrażowego, noże i łamacze, szlifierki, kleje i taśmy umożliwiające trwałe łączenie materiałów, a także wyposażenie BHP. Kursanci samodzielnie zaprojektują prace artystyczne lub przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w kolejnych etapach obróbki szkła artystycznego. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcia samodzielnej pracy w poznanych technikach.

- Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział – mówią organizatorzy warsztatów. – Drugą formą, potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego, będą wykonane prace, które staną się własnością uczestników.

Gdzie? W pracowni witrażu i fusingu w CSE „Światowid”.

Kiedy? 17 i 24 kwietnia, w godz. 15.00 -18.00 

Za ile? 100 zł od osoby - w cenę wliczone są materiały.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a zapisy i szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. 55 611 20 64 oraz pocztą elektroniczną (e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl). Organizatorem zajęć jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna