Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Szkolenie dla wolontariuszy

2008-04-09,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W sobotę, 12 kwietnia o godz. 13:30 w Centrum Kultury ,,Światowid", na scenie na piętrze odbędzie się pierwsze szkolenie w ramach projektu pn. ,,Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej". Jest ono skierowane do młodzieży, która ma już jakieś doświadczenie w pracy wolontariackiej.


 

Projekt realizowany będzie do końca bieżącego roku, a w jego ramach odbędą się szkolenia i warsztaty dla młodzieży oraz pracowników instytucji oraz organizacji współpracujących z wolontariuszami. Ponadto wolontariusze odbywać będą praktyki w placówkach, które świadczą usługi na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Zakres najbliższego szkolenia


Podczas pierwszego szkolenia, które poprowadzi Anna Garbarska - Werner uczestnicy poznają ideę wolontariatu oraz jego uwarunkowania prawne. Ponadto prowadząca przybliży im organizacje i instytucji działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami w środowisku lokalnym.

 

Warsztaty praktycznych umiejętności


Podczas kolejnych szkoleń wolontariusze wezmą udział w warsztatach praktycznych umiejętności, które mają na celu motywację do uczestnictwa w projekcie.

 

Niepełnosprawność i jego podstawowe pojęcia


Wolontariusze zapoznają się także z podstawowymi pojęciami niepełnosprawności oraz poznają specyfikę poszczególnych rodzajów niepełnosprawności.

 

Praca z osobą niepełnosprawną


Program szkoleń obejmuje także zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jaka jest specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzący spróbują wspólnie z uczestnikami szkolenia zastanowić się nad tym, w jaki sposób pojawienie się dziecka niepełnosprawnego wpływa na funkcjonowanie rodziny.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.


Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji można uzyskać u Pani Teresy Miłoszewskiej, pod nr tel.055 611 20 65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna