Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Szkolenie dla wolontariuszy

2008-04-09,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W sobotę, 12 kwietnia o godz. 13:30 w Centrum Kultury ,,Światowid", na scenie na piętrze odbędzie się pierwsze szkolenie w ramach projektu pn. ,,Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej". Jest ono skierowane do młodzieży, która ma już jakieś doświadczenie w pracy wolontariackiej.


 

Projekt realizowany będzie do końca bieżącego roku, a w jego ramach odbędą się szkolenia i warsztaty dla młodzieży oraz pracowników instytucji oraz organizacji współpracujących z wolontariuszami. Ponadto wolontariusze odbywać będą praktyki w placówkach, które świadczą usługi na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Zakres najbliższego szkolenia


Podczas pierwszego szkolenia, które poprowadzi Anna Garbarska - Werner uczestnicy poznają ideę wolontariatu oraz jego uwarunkowania prawne. Ponadto prowadząca przybliży im organizacje i instytucji działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami w środowisku lokalnym.

 

Warsztaty praktycznych umiejętności


Podczas kolejnych szkoleń wolontariusze wezmą udział w warsztatach praktycznych umiejętności, które mają na celu motywację do uczestnictwa w projekcie.

 

Niepełnosprawność i jego podstawowe pojęcia


Wolontariusze zapoznają się także z podstawowymi pojęciami niepełnosprawności oraz poznają specyfikę poszczególnych rodzajów niepełnosprawności.

 

Praca z osobą niepełnosprawną


Program szkoleń obejmuje także zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jaka jest specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi. Prowadzący spróbują wspólnie z uczestnikami szkolenia zastanowić się nad tym, w jaki sposób pojawienie się dziecka niepełnosprawnego wpływa na funkcjonowanie rodziny.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.


Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji można uzyskać u Pani Teresy Miłoszewskiej, pod nr tel.055 611 20 65, e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna