Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Szkolenie z aktywizacji osób starszych

2013-05-22,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Liderów organizacji pozarządowych oraz pracowników instytucji kultury z terenu województwa warmińsko – mazurskiego „Światowid” zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu, dotyczącym metod aktywizujących dla osób w starszym wieku.

Szkolenie odbędzie się w środę, 22 maja, w godz. 9.30 – 15.00 w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Poprowadzi je Alicja Usowicz – kierowniczka Działu Edukacji Artystycznej w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy specjalizująca się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK, trenerka PSPiA KLANZA. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury.

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, jak aktywizować osoby w starszym wieku. Poznają propozycje zabaw integracyjnych, ruchowych i tańców w kręgu, twórcze pomysły na przygotowanie kameralnych spotkań czy imprez łączących pokolenia. Odbędą się również zajęcia z kształtowania umiejętności prowadzenia spotkań z udziałem seniorów i grup wielopokoleniowych.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia (w załączeniu) i przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja na adres organizatora mailowo, faksem lub pocztą.

e-mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl
fax.: 55 611 20 60
adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
                 Pl.K. Jagiellończyka 1
                 82-300 Elbląg

Udział w szkoleniu bezpłatny, organizator nie pokrywa kosztów dojazdu do Elbląga. Liczba miejsc jest ograniczona.

Drukuj

Pliki

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna