Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ta akademia gwarantuje sukces!

2019-12-16,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Scenki teatralne po angielsku, robienie domowych wulkanów, programowanie za pomocą Ozobota i matematyczne domino – to tylko niektóre tematy innowacyjnych zajęć  pozalekcyjnych, w których udział biorą uczestnicy projektu pn. „Akademia sukcesu” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Od października 186 uczniów ze szkół podstawowych w Łęczu, Tolkmicku oraz Pogrodziu podnosi swoje umiejętności matematyczne, przyrodnicze, językowe oraz ICT. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny i zakładają zdobywanie wiedzy głównie poprzez dobrą zabawę.   

W ramach modułu matematycznego - uczniowie poznają gry, zabawy rozwijające logiczne myślenie, są to również zajęcia z wyobraźni przestrzennej, ćwiczenia z zakresu koordynacji ruchowej połączone z elementami zadań matematycznymi w myśl zasady "ruch usprawnia umysł". Moduł przyrodniczy to głównie budowanie modeli, eksperymenty i doświadczenia, gry typu memory oraz praca z mikroskopem i preparatami. Podczas modułu językowego uczniowie podnoszą poziom znajomości języka angielskiego dzięki wykorzystaniu językowych gier edukacyjnych i gier typu escape room, przygotowaniu scenek teatralnych, oglądaniu filmów i bajek w języku angielskim, natomiast moduł ICT to programowanie, robotyka, podstawy grafiki komputerowej, obróbki zdjęć, tworzenie animacji filmowych i wirtualna przestrzeń.

 

Projekt „Akademia sukcesu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna