Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkanie z Piotrem Pogonem

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Twórcza sobota w CSE "Światowid"

2018-09-15,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje cykl zajęć arteterapeutycznych w ramach projektu pn. „Przenikanie”. Już w najbliższą sobotę, 15 września o godz.11, odbędą się bezpłatne warsztaty skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Będą to działania twórcze, podczas których z nieoczywistych materiałów powstaną autorskie obrazy. 

Zajęcia będą opierały się na różnorodnych technikach plastycznych, takich jak: asamblaż, frotaż, collage i malarstwo impastu. Proponowane techniki cechuje struktura, która stymuluje procesy sensoryczne. Osoby z różnymi trudnościami, które włączają się w proces twórczy rozwijają sprawność dłoni, myślenie wyobrażeniowe i pielęgnują posiadane umiejętności. Arteterapia proponowana jest osobom, które  chcą odkrywać i rozwijać swoje talenty.

- W arteterapii  najważniejszy jest proces – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej w CSE „Światowid”. – W trakcie pracy twórczej uwalniają się emocje i uaktywnia się sfera komunikacji niewerbalnej.  

Warsztaty poprowadzi instruktor plastyki CSE „Światowid” wraz z wolontariuszami – słuchaczami drugiego roku Terapii Zajęciowej, Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Organizatorzy zapraszają do pracowni plastycznej CSE nr 46, II p.

Działanie realizowane w ramach projektu „Przenikanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna