Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Uczą się jak aktywizować seniorów

2019-03-01,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

To było iście europejskie spotkanie w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Język angielski przeplatał się z polskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. A pracownicy Światowida wymieniali się kulturowymi oraz zawodowymi doświadczeniami ze swoimi europejskimi kolegami po fachu.

 Za nami pierwsze z kilku spotkań zaplanowanych w ramach projektu pn. "Elbląscy edukatorzy dla seniorów". Celem projektu jest poszerzenie programu skierowanego do osób starszych o oryginalne, innowacyjne propozycje oraz o działania w ramach Klubu Aktywnego Seniora. W Elblągu ma także powstać sieć wolontariatu senioralnego.

- Rozpoczęliśmy wielomiesięczną współpracę, która ma zaowocować nowymi działaniami na rzecz seniorów w Elblągu i w regionie – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Pierwsze spotkanie trwało trzy dni. Każdy z partnerów biorący udział w projekcie, zaprezentował metody pracy, w których się specjalizuje, a następnie ustaliliśmy czego chcielibyśmy się od siebie nawzajem nauczyć.

W międzyczasie goście Światowida odwiedzili Centrum Sztuki Galerię El, Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz udali się na spacer z przewodnikiem po elbląskiej starówce.

Kolejne spotkania zaplanowane w ramach projektu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" będą miały charakter warsztatowy. W 2019 partnerzy projektu z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, kolejno przeprowadzą zajęcia dla elbląskich edukatorów oraz seniorów. Z kolei w 2020 roku instruktorzy z Elbląga będą szkolić swoich europejskich kolegów.

Partnerami CSE „Światowid” w projekcie pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów są:
AIFED z Hiszpanii, Euro-Net z Włoch oraz International Exchanges Berlin z Niemiec.

Projekt pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna