Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Uczą się jak aktywizować seniorów

2019-03-01,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

To było iście europejskie spotkanie w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Język angielski przeplatał się z polskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim. A pracownicy Światowida wymieniali się kulturowymi oraz zawodowymi doświadczeniami ze swoimi europejskimi kolegami po fachu.

 Za nami pierwsze z kilku spotkań zaplanowanych w ramach projektu pn. "Elbląscy edukatorzy dla seniorów". Celem projektu jest poszerzenie programu skierowanego do osób starszych o oryginalne, innowacyjne propozycje oraz o działania w ramach Klubu Aktywnego Seniora. W Elblągu ma także powstać sieć wolontariatu senioralnego.

- Rozpoczęliśmy wielomiesięczną współpracę, która ma zaowocować nowymi działaniami na rzecz seniorów w Elblągu i w regionie – mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu. – Pierwsze spotkanie trwało trzy dni. Każdy z partnerów biorący udział w projekcie, zaprezentował metody pracy, w których się specjalizuje, a następnie ustaliliśmy czego chcielibyśmy się od siebie nawzajem nauczyć.

W międzyczasie goście Światowida odwiedzili Centrum Sztuki Galerię El, Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz udali się na spacer z przewodnikiem po elbląskiej starówce.

Kolejne spotkania zaplanowane w ramach projektu "Elbląscy edukatorzy dla seniorów" będą miały charakter warsztatowy. W 2019 partnerzy projektu z Niemiec, Włoch i Hiszpanii, kolejno przeprowadzą zajęcia dla elbląskich edukatorów oraz seniorów. Z kolei w 2020 roku instruktorzy z Elbląga będą szkolić swoich europejskich kolegów.

Partnerami CSE „Światowid” w projekcie pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów są:
AIFED z Hiszpanii, Euro-Net z Włoch oraz International Exchanges Berlin z Niemiec.

Projekt pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna