Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty tworzenia pieczęci ceramicznych

2017-04-24,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W ramach projektu „W zasięgu tradycji – dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur”, w ostatnim tygodniu kwietnia w Świętym Gaju i w Rychlikach odbędą się warsztaty tworzenia pieczęci ceramicznych „Ceramiczne obrazy” .

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z gminy Rychliki z procesem wykonywania ceramicznych pieczęci. Warsztaty będą jednym z elementów obchodów męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, dlatego motywem przewodnim „Ceramicznych obrazów” będzie wizerunek św. Wojciecha. Prace ceramiczne, które powstaną podczas warsztatów przy wsparciu instruktora ceramiki, uczestnicy zabiorą ze sobą na pamiątkę.

Warsztatom w Świętym Gaju towarzyszyć będzie wystawa ikon z wizerunkiem św. Wojciecha i innych świętych pisanych na deskach. Prezentowane ikony zostały wykonane przez uczestników zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Warsztaty w Bibliotece w Rychlikach odbędą się 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) w godz. 9.00 – 12.00. Natomiast warsztaty w świetlicy wiejskiej w Świętym Gaju odbędą się 4 maja 2017 r. (środa) w godz. 15.00 - 19.00.

Organizatorzy: Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna