Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty tworzenia zabawek sensorycznych w Suchaczu

2019-09-12,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W czwartek 12 września w świetlicy wiejskiej w Suchaczu odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sztuka kontaktu”. Będą to warsztaty manualno-sensoryczne, podczas których uczestnicy stworzą zabawki sensoryczne. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież z Suchacza i okolicznych miejscowości.  

Przed uczestnikami warsztatów wiele pracy: projektowanie, wycinanie i szycie. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję do rozwijania już posiadanych umiejętności techniczno-plastycznych i nabycia nowych. Warsztaty sensoryczne pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają do poznawania świata. Mowa tu nie tylko o zmyśle wzroku czy słuchu, ale również o coraz częściej uważanych za istotne w procesie nauczania zmyśle dotyku i równowagi.

Zajęcia odbędą się w czwartek 12 września o godz. 15.30 w świetlicy wiejskiej w Suchaczu. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. 

Celem projektu „Sztuka kontaktu” jest wyposażenie uczestników w kompetencje społeczne, zdolności do działania na rzecz innych i umiejętności komunikacyjne. Warsztaty manualno-sensoryczne w Suchaczu są jednym z wielu elementów projektu. Szereg warsztatów i działań edukacyjnych realizowanych będzie w świetlicach wiejskich i ośrodkach kultury w naszym regionie. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna