Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty w ramach projektu „Sztuka kontaktu”

2019-11-26,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu prowadzi warsztaty w ramach projektu „Sztuka kontaktu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Za nami już warsztaty pn. „Tkackie tradycje”, które odbyły się 26 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy przy MOPS w Bartoszycach. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z podstawami technik tkackich, a także utkali makatki ścienne z kolorowych sznurków i włóczek.

Przed nami jeszcze warsztaty manualno-sensoryczne pn. „Filcowe zabawki”, które odbędą się w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku. Warsztaty sensoryczne pobudzają zmysły, sensorykę, zachęcają do poznawania świata. Mowa tu nie tylko o zmyśle wzroku czy słuchu, ale również o coraz częściej uważanych za istotne w procesie nauczania zmyśle dotyku i równowagi.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny, a organizatorzy zapewniają wszelkie materiały. Organizatorem warsztatów jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt „Sztuka kontaktu” ma charakter edukacyjny, adresowany jest do wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W trakcie projektu wykorzystywane są metody pracy inspirujące zachowania twórcze, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w działaniach i ich współtworzenia, umożliwiające zdobywanie nowych umiejętności.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna