Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora - spotkanie brydżowe

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Weź udział w warsztatach i zostań wolontariuszem

2017-11-13,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach wolontariatu dla młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć prowadzonych z wykorzystaniem metod aktywizujących uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o specyfice wolontariatu i arteterapii jak również pod okiem fachowców będą mogli poznać plastyczne techniki stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi takimi jak technika książeczki dotykowej oraz malowanie na podłożach drewnianych techniką temperową.

Wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu zachęcamy do udziału w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez specjalistę w tym zakresie. Uczestnicy wezmą także udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     W listopadzie chętni uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość udziału w charakterze wolontariuszy w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych cyklicznie przez CSE Światowid, podczas których prezentowane będą różnorodne formy twórczości artystów sprawnych i niepełnosprawnych z Polski i Europy. W ramach Spotkań realizowane będą między innymi: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, pokazy filmowe, spotkania integracyjne, konferencje, wystawy plastyczne oraz fotograficzne. Wolontariusze będą mogli wziąć również udział w Historycznym Happeningu, w ramach którego odbędzie się wystawa i prezentacja filmu dokumentalnego dotyczącego wyjątkowych mieszkańców naszego miasta i regionu oraz spotkanie z zaproszonymi, wyjątkowymi gośćmi. Udział w obu wydarzeniach to niepowtarzalna okazja poznania ciekawych i nadzwyczajnych ludzi.
     Warsztaty wolontariatu odbędą się w ramach projektu "Mówią o nich (nie tylko) w mieście!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego Programu "Patriotyzmu Jutra", który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.


     Warsztaty prowadzone będą nieodpłatnie 13 i 14 listopada w godz. 8 – 16 w siedzibie CSE Światowid przy Placu Jagiellończyka 1 w Elblągu.
     Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada pod nr telefonu (55) 611-20-77 lub na poczcie e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
     Uczestnicy otrzymają zaświadczenie udziału w warsztatach. Serdecznie zapraszamy.


Autor: Urszula Zajko-Olejniczak, CSE Światowid

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna