Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty "Arteintegracja" w Rogajnach

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Weekend Seniora w „Światowidzie”

2019-09-27,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Warsztaty z witrażu, warsztaty ceramiczne, a także zajęcia sportowe Fit Ball - to przygotowana przez „Światowid” oferta dla seniorów, których zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji „60+Kultura”.

Przed nami siódma już edycja akcji inicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura”, do której przyłączyło się Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W ostatni weekend miesiąca, w dniach od 27 do 29 września, seniorzy będą mogli za symboliczną opłatą skorzystać z oferty kulturalnej przygotowanej przez „Światowid”.
- Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Chcemy zachęcić seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, proponując im udział w warsztatach przygotowanych przez „Światowid” oraz Centrum Tańca „Promyk” – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

Tworzymy w szkle, czyli „Szklane Refleksy”
Warsztaty plastyczne „Szklane Refleksy” będą miały na celu zapoznanie uczestników z witrażem Tiffany’ego. Nazwa techniki pochodzi od amerykańskiego artysty Louisa Tiffany’ego, który był prekursorem wzornictwa lamp witrażowych. Ta technika wykonywania witraży polega na łączeniu ze sobą szklanych elementów za pomocą miedzianej taśmy i cyny. Jest idealna do realizowania projektów składających się z niewielkich elementów. Warto zdobywać tego typu umiejętności, robiąc coś twórczego i pożytecznego zarazem.
Warsztaty plastyczne „Szklane Refleksy” odbędą się dnia 27 września 2019 o godz. 11.00. Ilość miejsc ograniczona – 10 osób.

 Sport to zdrowie
Kolejna propozycja przygotowana została przez Centrum Tańca „Promyk” i jest to atrakcja aktywizująca seniorów. FIT BALL, bo o nim mowa, to ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem dużych dmuchanych piłek, które pomogą wzmocnić mięśnie i pozbyć się bólu kręgosłupa, a także poprawić równowagę oraz zachować prawidłową postawę.
Warsztaty „Fit Ball” odbędą się dnia 28 września 2019 o godz. 16.00 w Centrum Tańca „Promyk”. Ilość miejsc ograniczona – 22 osoby.

W pracowni ceramicznej, czyli twórcza inspiracja
Ceramika jest jedną z najstarszych technik twórczości, a sztuka garncarska wymyka się działaniu czasu. Zetknięcie się z tak plastycznym materiałem będzie okazją do twórczego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Praca z gliną uczy planowania, koncentracji i cierpliwości. Zajęcia są zaproszeniem do poznawania i tworzenia prostych klasycznych kształtów, które stają się najlepszą inspiracją.
Warsztaty ceramiczne odbędą się dnia 29 września 2019 o godz. 11.00. Ilość miejsc ograniczona – 10 osób.

 Bilety wstępu w cenie 5 zł (za każde pojedyncze zajęcia) można nabywać wyłącznie w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna