Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zajęcia światłoczułe

2012-11-07,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

„Światło we wnętrzu” to tytuł  wykładu, który architekt Krzysztof Hoffmann wygłosi w środę, 7 listopada, w ramach projektu „Kręgi kultury”. Wykładu będą słuchać uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. 

 W środę, 7 listopada w Galerii Nobilis o znaczeniu światła przy planowaniu wnętrz oraz o sposobach wykorzystywania światła w nowoczesnej architekturze opowie uczniom Zespołu Szkół Technicznych, Krzysztof Hoffmann. Po wykładzie odbędą się warsztaty tworzenia lamp. Młodzież będzie wykonywała oświetlenie z takich materiałów jak: szkło, blacha, onyks czyli kamień przez który przenika światło, powstaną też abażury z batiku i ceramiki. Efekty pracy przy tworzenia lamp będzie można zobaczyć na wystawie pt. ”Światłoczułe”, która odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Mgr inż. arch. Krzysztof Hoffmann od 2001 r. pracuje w Atelier Hoffmann, jest współwłaścicielem i głównym projektantem. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, atrakcyjnym projektem dyplomowym centrum handlowo-biurowego w Elblągu przy Placu Konstytucji i 3-go Maja. Na studiach współpracował ze znanym gdańskim architektem- twórcą m.in. Centrum Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu - dr Wojciechem Targowskim.

Krzysztof  Hoffmann o świetle mówi tak:

 Światło to jeden z ważniejszych bodźców wpływających na nasz odbiór przestrzeni. Jeśli więc udało nam się zrealizować marzenia: wybudować upragniony dom, kupić mieszkanie lub rozpocząć remont we własnym M, nie powinniśmy zapominać o jego prawidłowym oświetleniu. Właściwie zaprojektowane pozwala podkreślić piękno wnętrz i ukryć ich niedoskonałości, porządkuje przestrzeń i wyodrębnia w niej strefy użytkowe, buduje nastrój i indywidualny klimat.

Dobrze zaplanowane oświetlenie podkreśla cechy kompozycji architektonicznej, sprawia że wnętrze staje się czytelne i rozpoznawalne. Sztuka prawidłowego oświetlenia to nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości luxów w pomieszczeniu, ale przede wszystkim umiejętne ich dozowanie. Właściwie dobrane światło pozwala na zaskakujące uwypuklenie przedmiotów wnętrza oraz wydobycie koloru ścian i faktur. Światło może modelować elementy architektoniczne wnętrza, nadawać tkaninom, meblom i roślinności zupełnie nowy wyraz i dzięki temu tworzyć niepowtarzalny nastrój.

 


Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna