Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

20. edycja Baltic Cup już w najbliższy weekend

2019-10-11,

Kategoria : Taniec

W dniach 11-13 października do Elbląga przyjadą tancerze z kilkunastu krajów świata i z różnych stron Polski, aby rywalizować ze sobą na parkiecie podczas 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

MFT „Baltic Cup” to wyjątkowy festiwal taneczny. Uczestniczą w nim tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery. Już w najbliższy weekend widzowie zobaczyć będą mogli zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których udział w turnieju tej rangi jest dużym wyzwaniem, jak i tych bardziej doświadczonych i najlepszych na świecie. Tegorocznej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” towarzyszyć będą 25. Otwarte Mistrzostwa Polski.
 - Po raz kolejny organizujemy Otwarte Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – To najbardziej prestiżowy turniej w Polsce dla tancerzy sportowych, który gromadzi najlepszych z najlepszych. Możliwość organizacji Mistrzostw zawdzięczamy temu, że ranga Festiwalu „Baltic Cup” jest bardzo wysoka. Towarzyszy nam wysoki poziom zawodów, który oceniany jest przez znakomity panel sędziowski. Fakt ten stanowi wartościowy wyróżnik i promuje nas w tanecznym świecie – dodał Antoni Czyżyk.

Ponadto podczas Festiwalu rozgrywany będzie Grand Prix Europy Par Dziecięcych, pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca. - Dance Sport Europe to europejska agenda World Dance Sport Federation - wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. - Są to zawody skierowane do najlepszych par dziecięcych
Dla festiwalowej publiczności najciekawsze będą z pewnością gale wieczorne, w czasie których odbywają się rundy finałowe i specjalne pokazy taneczne, a wszystko to przy muzyce granej na żywo przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna.

 

Zachęcamy do zakupu biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Bilety można kupić w kasie Kina Światowid przy placu Jagiellończyka lub zarezerwować i kupić on-line na stronie internetowej bilet.swiatowid.elblag.pl. Bilety dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali sportowo-widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej.

Współorganizatorami Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” są: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga. 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna