Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

20 lat minęło... (wideo)

2019-12-05,

Kategoria : Taniec

4 grudnia 1999 to bardzo ważna data nie tylko dla elblążan, ale dla wszystkich tych, którzy pasjonują się tańcem. W tym właśnie dniu nasza elbląska formacja taneczna „Jantar” trenowana przez Antoniego Czyżyka, obecnie dyrektora CSE Światowid w Elblągu oraz przez Ariane Schiessler, wytańczyła złoty medal i Mistrzostwo Świata. 

Dokładnie 20 lat później, 4 grudnia 2019 roku, odbyło się wyjątkowe spotkanie, poprowadzone Juliusza Marka. Na wydarzeniu nie zabrakło oczywiście tancerzy, którzy wytańczyli tamten sukces, jak i młodych Jantarątek, które dopiero wchodzą w świat tańca, a już mogą pochwalić się wspaniałym sukcesem, w listopadzie tego roku zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

O wydarzeniach 4 grudnia wzruszająco opowiadał Antoni Czyżyk, mieliśmy więc okazję usłyszeć o wielu niespodziewanych przeszkodach, które nie były jednak w stanie osłabić pasji i woli zwycięstwa naszych sportowców. Przepiękna muzyka z motywem z filmu „Tytanic” poprowadziła nas w magiczny czas zwycięstwa, pięknych kreacji, pasji, radości i wzruszeń. To był niezapomniany wieczór.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z grudniowego spotkania w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie.


Autor: red.


Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna