Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dancehall - energia i radość

2019-04-06,

Kategoria : Taniec

Słońce jeszcze kapryśne, więc jeżeli potrzebujesz energii - przyjdź w sobotę do Centrum Tańca "Promyk" na warsztaty dancehall.  

Dancehall to żywiołowy taniec wywodzący się ze słonecznej Jamajki, który opiera się na rytmicznych ruchach klatki piersiowej, bioder i pośladków. Najbardziej kojarzony jest z twerkowaniem, czyli energicznym potrząsaniem pupą.

- Mimo że dancehall wydaje się opierać jedynie na twerkowaniu, tak naprawdę istnieje kilkaset kroków tego tańca – mówi Paula Radzikowska z Centrum Tańca "Promyk". – Ciekawe jest to, że dancehall bardzo popularny jest wśród kobiet, podczas gdy jego twórcami są głównie mężczyźni.

W dancehall'u ważna jest płynność ruchów, spontaniczność oraz umiejętność izolowania poszczególnych partii ciała. Doskonale wpływa na wzmocnienie mięśni, koordynację i wydolność organizmu. 

 - Swoboda i energia tańca plus radosna i lekka muzyka sprawiają, że podczas zajęć uśmiech nie schodzi nam z twarzy – mówi Paula Radzikowska z CT "Promyk". – Dodatkowo to potężna dawka ruchu, która pozwoli spalić kalorie, doda energii, a także zapewni dużo emocji i świetną zabawę.

Warsztaty dancehall odbędą się w ramach cyklu „Spotkania z tańcem” w Centrum Tańca "Promyk" - w sobotę 6 kwietnia w godz. 15:30 -17:30. Poprowadzi je Marta “Awantura” Machińska z gdańskiego Studia Tańca "Siemanko" – tancerka znajdująca się w czołówce polskiej sceny dancehall’owej.

- Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić chęć udziału mailowo, telefonicznie lub poprzez facebook. Ilość miejsc jest ograniczona – dodaje Paula Radzikowska. – Wejściówki dostępne będą w dniu imprezy.


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna