Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Elbląska Liga Tańca wraca po wakacjach

2019-09-17,

Kategoria : Taniec

Po zasłużonym letnim wypoczynku uczniowie trzech elbląskich szkół wracają na sale gimnastyczne, by ćwiczyć taniec towarzyski w ramach Elbląskiej Ligi Tańca.

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie, w ramach którego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 uczestniczą w zajęciach z tańca towarzyskiego. Zadanie rozpoczęło się w marcu tego roku i potrwa do grudnia. Młodzi adepci tańca przez cztery miesiące uczyli się podstawowych kroków tańców standardowych i łacińskich. Po wakacyjnej przerwie wrócili do nauki.

- Dzieci z chęcią powróciły na zajęcia – mówi Anna Czyżyk, instruktorka tańca. – Na pierwszych zajęciach przypomnieliśmy sobie choreografie sprzed wakacji i muszę przyznać, że dzieci dużo pamiętają.

Uczestnicy Elbląskiej Ligi Tańca zaprezentują swoje umiejętności w grudniu podczas turnieju przed komisją sędziowską. Komisja przyzna punkty za występ, a para, która uzyska ich najwięcej, zdobędzie tytuł Mistrzów Elbląskiej Ligi Tańca. Najlepsi zostaną uhonorowani medalami, a wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplom i upominek.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy wsparciu finansowy Urzędu Miasta w Elblągu.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna