Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Mistrzowie tańca w Elblągu

2017-02-25,

Kategoria : Taniec

Po raz szósty w Elblągu – w tym roku w dniach 25-26 lutego – odbędą się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Dwudniowa impreza taneczna przyciągnie najlepszych tancerzy, znakomitych sędziów, trenerów i publiczność.

W ostatni weekend lutego na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kościuszki zawodnicy rywalizować będą o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2017.

- Organizowane przez nas turnieje taneczne rangi mistrzostw są nie tylko wydarzeniami sportowymi, ale - dzięki swojej oprawie - także artystycznymi – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Przygotowana scenografia oraz muzyka, w której usłyszeć można utwory z list przebojów, sprawiają, że zgromadzona publiczność zawsze wychodzi usatysfakcjonowana.

Mistrzostwa Polski FTS par indywidualnych odbędą się w Elblągu po raz szósty. Mistrzostwom towarzyszyć będzie gala, podczas której zostaną rozegrane finały poszczególnych konkurencji tanecznych. Zawodników oceniać będzie międzynarodowe jury - w panelu sędziowskim znajdzie się czterech sędziów z Polski i sześciu sędziów zagranicznych.

- To bardzo ważny turniej, ponieważ zdobycie medali Mistrzostw Polski FTS daje możliwość startu i reprezentacji kraju na mistrzostwach Europy i świata – dodaje Antoni Czyżyk. - Para, która w kategorii Dorosłych zdobędzie najwyższe miejsce,przy założeniu, że oboje mają polskie paszporty, otrzyma prawo do reprezentowania Polski podczas Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games, które w tym roku w lipcu odbędą się we Wrocławiu, a tańce standardowe to jedna z rozgrywanych tam konkurencji.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Wydarzenie objęły Patronatem medialnym następujące redakcje: Gazeta Olsztyńska i serwis internetowy: www.orientacja.pl, Radio Eska, Truso.tv, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Dziennik Elbląski; opiekę medialną sprawuje TVP3 Olsztyn.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych - w cenie 50 złotych za miejsce na trybunie oraz 100 złotych za miejsce przy stoliku – można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line (sobota 25.02.2017 - link do systemu sprzedaży on-line, niedziela 26.02.2017 - link do systemu sprzedaży on-line).

Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej na hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane. 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna