Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nowoczesne zawody pełne energii

2017-05-28,

Kategoria : Taniec

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych. Warto więc zarezerwować sobie czas i 28 maja odwiedzić Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, żeby na żywo zobaczyć młodych i uzdolnionych tancerzy z całej Polski.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne to turniej, który jest organizowany przez CSE „Światowid” już od 18 lat. Cieszą się one dużą popularnością nie tylko w Elblągu, ale też poza nim. Na zawody zgłaszają się uczestnicy z całej Polski i podobnie jest w tym roku.  Do konfrontacji zgłosiło się 132 indywidualnych uczestników, 48 duetów, 74 formacje i 15 miniformacji z naszego miasta, ale także z okolic Trójmiasta, Warszawy, Torunia i Słupska.

- Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne są najbardziej barwnymi i energetycznymi zawodami, jakie organizujemy – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. - Stawiają na różnorodność, ale dominują przede wszystkim nowoczesne i energiczne formy taneczne. Na scenie może pojawić się każdy styl, z wyłączeniem tańca towarzyskiego i ludowego.

Zawody podzielono na kilka kategorii tanecznych: od tych najbardziej nowoczesnych, jak hip-hop, dancehall i disco dance, aż po bardziej subtelne formy.

Tancerzy będzie oceniać pięcioosobowa komisja sędziowska, w skład której wejdą Anna Haracz (pedagog tańca współczesnego i improwizacji), Daria Zulewska (specjalistka od dancehallu), Rafał Milcewicz (uczestnik 5. edycji programu You Can Dance oraz instruktor hip-hopu), Jowita Czarnecka-Tereba (właścicielka szkoły tańca Jowita Fitdance) oraz Katarzyna Łukaszewska (instruktorka tańca nowoczesnego).

- Konfrontacje są doskonałym miejscem dla uczestników, by rozwijali swoje pasje – mówią organizatorzy. – Podczas turnieju można podpatrzyć nowe trendy, zapoznać się z różnymi stylami tanecznymi i nawiązać znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne odbędą się 28 maja od godziny 10:00 na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: do 11 roku życia, 12-15 lat i powyżej 15 lat. Zawodnicy będą startować według podanych kategorii - od najmłodszych do najstarszych.

Bilety w cenie 10 złotych można nabyć w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” (na prawo od wejścia do budynku przy placu Kazimierza Jagiellończyka 1).


Autor: Sebastian Czarnecki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna