Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pierwsze mistrzostwa dziecięcej formacji tanecznej „Jantar”

2019-11-17,

Kategoria : Taniec

Niedziela, 17 listopada – tego dnia elbląski „Jantar” wystartuje po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Nasi młodzi tancerze staną przed szansą na pierwszy w życiu sukces, występując jako zespół.

Dziecięca formacja taneczna „Jantar” powstała niedawno, bo w czerwcu 2019 roku. Wszystkie pary należące do formacji to zawodnicy Elbląskiego Klubu Tanecznego „Jantar". Tancerze mają od 10 do 12 lat, a niektórzy z nich taniec sportowy trenują już nawet 6 lat, a ponadto zdążyli już odnieść pierwsze indywidualne sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. W odróżnieniu od tańczącej przed laty elbląskiej formacji „LOTOS-Jantar”, dziecięca formacja „Jantar” tańczy w stylu latynoamerykańskim.

- Jesteśmy świeżo upieczonym zespołem, przez co nie mamy jeszcze na koncie występów drużynowych – mówi Mateusz Czyżyk, trener dziecięcej formacji „Jantar”. Do tej pory skupialiśmy się głównie na tańcu indywidualnym par. Jednak już w najbliższą niedzielę staniemy przed szansą, żeby to zmienić. Bierzemy udział w Mistrzostwach Polski Formacji, które odbędą się w Skierniewicach. Jesteśmy dobrze przygotowani, pełni optymizmu. Kibicujcie nam! – zachęca trener.

 

Więcej o Mistrzostwach tutaj: http://skierniewicedancefestival.pl/


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna