Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pokazowy Turniej Tańca uczniów i przedszkolaków

2019-12-08,

Kategoria : Taniec

 

Już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia, rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście będą mogli podziwiać prezentacje taneczne najmłodszych uczestników zadania pn. „Nakręcamy się na aktywność”.

Od początku września uczniowie dwóch klas II ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz dzieci z najstarszej grupy Przedszkola nr 6 uczestniczą w zadaniu dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie i przedszkolaki biorą udział w zajęciach tanecznych. Podsumowaniem czteromiesięcznej nauki będzie występ na Pokazowym Turnieju Tańca.

Wszyscy uczestnicy zadania mają zajęcia raz w tygodniu – mówi instruktor Justyna Michalak. - Przedszkolaki rozwijają swoje poczucie rytmu i umiejętności taneczne w Centrum Tańca „Promyk”, natomiast zajęcia taneczne w szkole zostały wplecione w siatkę zajęć lekcyjnych.

W sumie nauką tańca zostało objętych ponad 70 dzieci. Większość z nich z niecierpliwością czeka na niedzielny występ.

Mamy nadzieję, że udało się nam zainteresować tą formą aktywności uczestniczące w zadaniu dzieci – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, Prezes Stowarzyszenia „Jantar”. – Gdyby choć część z nich chciała kontynuować naukę tańca w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”, byłby to dla nas duży sukces.  

Pokazowy Turniej Tańca odbędzie się 8 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 na Hali MOS przy ul. Kościuszki 77a.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna