Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rywalizacja sportowa – Turniej Młodych Tancerzy

2019-12-06,

Kategoria : Taniec

Już za kilka dni, w niedzielę będziemy mogli oglądać zmagania taneczne najmłodszych stażem tancerzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tańcem towarzyskim całkiem niedawno.

 Turniej Młodych Tancerzy odbędzie się 8 grudnia na hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu. Jest to impreza  skierowana do dzieci tańczących, które uczęszczają na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego, a nie są objęte jeszcze system rywalizacji sportowej.

- Zorganizowaliśmy turniej dla początkujących tancerzy według tego samego schematu co profesjonale zawody, po to aby dzieci mogły zobaczyć oraz poczuć atmosferę czekających ich wyzwań na dalszym etapie rozwoju – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar - Oświetlenie, scenografia tworzą  widowiskowość  tego wydarzenia. Robi  to  ogromne wrażenie na młodych adeptach tańcach. Jest to też możliwość porównania dla tancerzy i ich trenerów a także motywacja do kontynuowania nowej pasji i dalszego rozwoju.

Do udziału w turnieju zostały zaproszone dzieci z terenów województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wszyscy tancerze prezentować się będą w podziale na kategorie wiekowe w kombinacji obu stylów: standardowym i latynoamerykańskim.

Będzie to już kolejny turniej dla tej grupy dzieci. Pierwszy odbył się w maju tego roku. Jest  to bardzo atrakcyjna forma popularyzowania tańca jako dyscypliny i aktywności sportowej wśród mieszkańców województwa.  Pokazuje taniec jako formę  sprzyjającą prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Turniej Młodych Tancerzy jest realizowany w ramach zadania „Warmia i Mazury – roztańczony region”, współfinansowany  ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna