Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Sukces na Mistrzostwach!

2019-11-12,

Kategoria : Taniec

Za nami długi weekend Był to idealny czas na odpoczynek, świętowanie ale także na rywalizację sportową. W dniach 9, 10, 11 listopada pary klubu EKT Jantar tańczyły w Warszawie na International Dance Festiwal oraz w Paterku na Mistrzostwach Polski w stylach tanecznych i turnieju towarzyszącym OTTS o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią.

Nasi najmłodsi tancerze spisali się na medal. Po raz kolejny wystawiliśmy największą reprezentację klubową. W przypadku par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar ilość idzie w parze z jakością ponieważ nasze pary wytańczyły wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski Dzieci Starszych i Juniorów Młodszych, które odbyły się w 11 listopada w Paterku.

W zawodach startowało 28 par z całej Polski. Niespodzianką i powodem do dumy były 3 pary w Finale Mistrzostw Polski w stylu Standardowym oraz brązowy medal i tytuł II- Vice Mistrzów Polski dla Marceliego Józefowicza i Patrycji Jankowskiej. Za nimi na 5 miejscu uplasowali się Gabriel Pietras z Julią Kawą oraz na 6 miejscu Błażej Jezierski i Malwina Cybulska.

Półfinał Mistrzostw Polski wytańczyli Mariusz Zamiara i Amelia Saryk, kończąc rywalizacje na 11 miejscu, a w ćwierćfinale nasza najmłodsza para 9 latki - Konrad Śliwa i Hanna Buczek, zmierzyli się ze starszymi, kończąc na 16 miejscu.

Natomiast w stylu Latynoamerykańskim również pary Jantarowe wywalczyły Finał Mistrzostw Polski. Na 5 miejscu zawody skończyli Gabriel Pietras i Julia Kawa zaraz za nimi zamykając finał na 6 miejscu Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska. W półfinale na 11 miejscu znaleźli się Marcel Żmijewski i Michalina Ciechorska, na 12 miejscu Mariusz Zamiara i Amelia Saryk. W ćwierćfinale, 13 miejsce zajęli Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, a 23 miejsce Konrad Śliwa i Hanna Buczek.

Para Bartek Woliński i Maja Konarzewska walczyła w Juniorach Młodszych w stylu standard i latin zajmując w dwóch stylach miejsce 20.

 

Podczas Mistrzostw odbył się turniej towarzyszący, V Kujawsko-Pomorski Festiwal Tańca, OTTS o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią, poniżej wyniki par startujących:

Pow. 15 E

4mc -Zieliński Paweł - Kruzicka Halina  

5mc -Kędzierski Artur - Szreder Katarzyna Alicja

Pow. 15 B Standard

13mc -Pilarski Marcin - Jezierska Wiktoria

 

W weekend 9-10 listopada odbył się również Międzynarodowy Festiwal Tańca, Polish Cup w Warszawie, gdzie nasze pary również startowały:

Youth Open Standard:

17mc -Protsenko Oleksii - Wieteska Julia

19mc -Rynski Remigiusz - Kedzierska Klaudia

World Open Standard:

36mc -Slusarski Grzegorz - Karpinska Paulina

48mc -Zakowicz Kacper - Sagan Weronika

Szkolenia młodszych par realizowane były w ramach zadania "Kierunek taniec" dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna