Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczny weekend

2017-04-22,

Kategoria : Taniec

W najbliższy weekend - 22 i 23 kwietnia - w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbędą się dwa turnieje, dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych tancerzy.

W sobotę od godz. 15:30 na sali sportowo-widowiskowej będzie można zobaczyć dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tanecznym parkiecie.

Podczas imprezy zaprezentują się dzieci z elbląskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 11 a także uczestnicy kursów realizowanych w Centrum Tańca "Promyk" – mówi Joanna Karpiuk z Promyka. – Dzieci prezentować się będą w tańcu towarzyskim, nowoczesnym i gimnastyce artystycznej.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar".
A w niedzielę na parkiecie w elbląskim Światowidzie rywalizować będą pary tańca towarzyskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego "Jantar". Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin wieczornych. Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnych kategoriach wiekowych, od najmłodszych 8-9 letnich dzieci po pary powyżej 15 lat będące na różnym poziomie zaawansowania tanecznego.      

Łącznie rozegranych zostanie 18 kategorii ułożonych według wieku i klasy. Na turnieju wystartują tancerze z różnych miast Polski m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumi, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, a także pary z Kaliningradu. Tancerze rywalizować będą o miejsce na podium, medale a także punkty umożliwiające zdobycie wyższych klas tanecznych. 

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach projektu „Przystanek taniec” oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna