Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Elbląskie Noce Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne
menu

Galeria

Bażant 2017

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taneczny weekend

2017-04-22,

Kategoria : Taniec

W najbliższy weekend - 22 i 23 kwietnia - w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbędą się dwa turnieje, dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych tancerzy.

W sobotę od godz. 15:30 na sali sportowo-widowiskowej będzie można zobaczyć dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tanecznym parkiecie.

Podczas imprezy zaprezentują się dzieci z elbląskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 11 a także uczestnicy kursów realizowanych w Centrum Tańca "Promyk" – mówi Joanna Karpiuk z Promyka. – Dzieci prezentować się będą w tańcu towarzyskim, nowoczesnym i gimnastyce artystycznej.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar".
A w niedzielę na parkiecie w elbląskim Światowidzie rywalizować będą pary tańca towarzyskiego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego "Jantar". Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 i trwać będzie do godzin wieczornych. Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnych kategoriach wiekowych, od najmłodszych 8-9 letnich dzieci po pary powyżej 15 lat będące na różnym poziomie zaawansowania tanecznego.      

Łącznie rozegranych zostanie 18 kategorii ułożonych według wieku i klasy. Na turnieju wystartują tancerze z różnych miast Polski m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Iławy, Szczecina, Torunia, Koszalina, Gdańska, Chojnic, Żukowa, Rumi, Helu, Inowrocławia, Tczewa, Szczecinka, Olecka, Słupska, Płocka, Pruszkowa, Olsztyna, Gdyni, Ełku, a także pary z Kaliningradu. Tancerze rywalizować będą o miejsce na podium, medale a także punkty umożliwiające zdobycie wyższych klas tanecznych. 

 

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach projektu „Przystanek taniec” oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna