Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

63. OKR - eliminacje

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Tango argentyńskie ponownie w Promyku

2017-05-21,

Kategoria : Taniec

W niedzielę 21 maja w Centrum Tańca "Promyk" po raz kolejny zagości argentyńskie tango.

Tango Argentino to taniec pełen wdzięku i zmysłowości. Jego siła tkwi w różnorodności: jest jednocześnie dynamiczny i spokojny, elegancki oraz intymny i zawsze bardzo intrygujący. Tango tańczy się w parze z wyraźnym zaznaczeniem roli męskiej (prowadzącego) i kobiecej (podążającej). Nie ma w nim sztywno ustalonych reguł, opiera się głównie na bliskim kontakcie partnerów i dialogu między nimi. To tancerze decydują o ilości i długości kroków, figurach, sposobie trzymania oraz ozdobnikach, dlatego każde tango jest niepowtarzalne nawet z tym samym partnerem.

Zajęcia z tanga argentyńskiego odbędą się w najbliższą niedzielę 21 maja w godzinach 11:30-14:30 w Centrum Tańca "Promyk" przy ul. Browarnej 80.

- W warsztatach mogą wziąć udział pary z poprzednich spotkań oraz nowe osoby – mówi organizatorka i instruktorka tanga Jolanta Rafińska z Tangomagia. – Przez pierwszą godzinę będzie realizowany program z poprzednich warsztatów, dzięki czemu nowe osoby zostaną wprowadzone w tajniki tańca a poprzedni uczestnicy powtórzą sobie materiał.

Zajęcia poprowadzą Jola Rafińska i Kuba Ciczkowski. Jola i Kuba prowadzą regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty w Olsztynie. Zanim zaczęli nauczać, spędzili setki godzin na zajęciach u argentyńskich maestros w Buenos Aires i przetańczyli niezliczoną ilość tangowych kilometrów.

Zapisy pod numerem - 663 422 136.  


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna