Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Elbląskie Noce Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne
menu

Galeria

Bażant 2017

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Taniec sportowy w Światowidzie

2017-04-23,

Kategoria : Taniec

Występy najlepszych tancerzy z całej Polski będzie można obejrzeć podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. Taneczne zmagania odbędą się w niedzielę 23 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Głównym założeniem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar” było stworzenie warunków do rywalizacji dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, w którym od ponad 30 lat trenuje się sportowy taniec towarzyski. Zawody odniosły tak duży sukces, że na stałe wpisały się do elbląskiego kalendarza imprez.

Na sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” zaprezentują się pary sportowe z całej Polski, które powalczą nie tylko o turniejowe punkty, ale także o wyższe klasy taneczne. Elbląscy tancerze będą mieli okazję do rywalizacji z zawodnikami innych klubów i porównania swoich umiejętności.

- Kiedy obserwuje się grację i lekkość tancerzy, bardzo łatwo jest zapomnieć, jak wiele pracy poświęcili na doskonalenie swoich umiejętności – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sędzia i trener taneczny. – Są to lata pracy nad każdym mięśniem, każdym szczegółem postawy, krokiem i gestem.

Podczas turnieju należy zwrócić uwagę nie tylko na piękno i siłę ludzkiego ciała, ale także ogromną wolę walki i determinację zawodników. Na parkiecie będzie się liczył również wyraz artystyczny, strój, makijaż i fryzura – zawodnicy z pewnością będą się prześcigać w pomysłach na oryginalne kreacje.

Zawody zostaną podzielone na trzy bloki ułożone według poziomu umiejętności zawodników, a rywalizować będą pary od 8. roku życia po seniorów. Od godziny 11:00 do 13:00 zaprezentują się początkujący tancerze, od 14:00 do 16:30 średnio zaawansowani, a od 17:00 do 19:00 odbędzie się pokaz tych najbardziej doświadczonych.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz ze środków Ministerstwa Sportu I Turystyki.


Autor: Sebastian Czarnecki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna