Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Światowid

Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Biuletyn

A A A


menu

Galeria

SztukaTERRiA 2017

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Turniej Młodych Talentów za nami

2017-12-04,

Kategoria : Taniec

W sobotę w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbył się Turniej Młodych Talentów.

Turniej Młodych Talentów to zawody skierowane do początkujących tancerzy posiadających najniższe klasy taneczne. W sobotę w Elblągu zaprezentowało się około 100 tancerzy z czterech województw, w tym z Torunia, Rumi,  Pruszkowa, Olsztyna, Morąga,  Gdańska, Sopotu, Żukowa, Bydgoszczy i z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar".
Dzieci prezentowały się przed komisją sędziowską prezentując kombinacje tańców standardowych i latynoamerykańskich. Elbląskie pary wypadły bardzo dobrze uzyskując 9 złotych medali, 4 srebrne i 3 brązowe medale,  trzy spośród nich uzyskały wyższą klasę taneczną - były to pary: Gabriel Pietras i Julia Kawa, Szymon Nowak i Dominika Rybska oraz Marek Rybicki  i Aleksandra Malinowska.

 

Celem turnieju było stworzenie warunków do rywalizacji  młodym  zawodnikom, rozwijanie ich zainteresowań sportowych  oraz promocja tańca jako aktywności dla dzieci i młodzieży.

Turniej został zorganizowany przez  Stowarzyszenie "Jantar" przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poniżej najlepsze wyniki elbląskich tancerzy. 

10-11 H 4 T

1 miejsce – Jan Preuss i Wiktoria Rosenkiewicz

2 miejsce – Konrad Koperczak i Laura Kicka

8-9 G 5 T

1 miejsce – Krzysztof Wiśniewski i Zosia Bieraga

1 miejsce Tomasz Sokół i Kornelia Wasiłyszyn

10-11 G 5 T

3 miejsce – Oskar Koperczaki i Emilia Waluszkiewicz

12-13 G 5 T

1 miejsce – Maciej Ławrynowicz i Martyna Falów

10-11 F 6 T

1 miejsce – Szymon Nowak i Dominika Rybska

2 miejsce – Bartosz Woliński i Maja Konarzewska 

8-9 F

1 miejsce – Gabriel Pietras i Julia Kawa

2 miejsce – Błażej Jezierski i Malwina Cybulska

3 miejsce – Marcel Żmijewski i Zuzanna Filipiak

12-13 F

1 miejsce – Marek Rybicki i Ola Malinowska

8-9 E

2 miejsce – Gabriel Pietras i Julia Kawa

3 miejsce – Błażej Jezierski i Malwina Cybulska

10-11 E

1 miejsce – Olaf Krawczyk i Klaudia Ulkowska

12-13 E

1 miejsce – Wiktor Walczak i Julia Skwira


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna