Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty taneczne dla dzieci

2018-12-05,

Kategoria : Taniec

Nie od dziś wiadomo, że zaszczepienie w dziecku zamiłowania do aktywności fizycznej jest najlepszym sposobem na to, aby w przyszłości prawidłowo się rozwijało. Bardzo efektywną formą, która nie tylko bardzo dobrze wpływa na zdrowy rozwój, ale również może stać się dziecięcą pasją, jest taniec.

Taniec to forma, poprzez którą od najmłodszych lat można pracować nad swoją sprawnością fizyczną oraz kształtować przydatne w życiu cechy charakteru. Dzieci, które systematycznie ćwiczą i utrwalają choreografie taneczne, jednocześnie dbają o prawidłową sylwetkę, koordynację ruchową, a także wzmacniają ciało.

Centrum Tańca „Promyk”, w ramach projektu „Czas na taniec!”, dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, organizuje cotygodniowe zajęcia taneczne dla dzieci z Elbląga.  W trakcie zajęć najmłodsi elblążanie poznają kroki tańców towarzyskich oraz latynoamerykańskich, takich jak cha-cha, samba, quickstep, walc angielski czy walc wiedeński. Instruktor co tydzień wprowadza nowe kroki i choreografie, a także stara się łączyć naukę z zabawą, w celu zaszczepienia w młodych uczestnikach zamiłowania do tańca.

Zajęcia w ramach projektu „Czas na taniec!” odbywają się  cyklicznie co tydzień i trwać będą do końca stycznia 2019 roku. Dzieci uczestniczące w warsztatach zostały również zaproszone na Taneczne Mikołajki w trakcie których,  wraz z rodzicami, będą miały możliwość spędzić aktywnie czas podczas rozgrywek sportowych oraz konkursów tanecznych.

 

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, w ramach projektu Czas na taniec!


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna