Widok z naszej kamery

Wytańczyli złoto

2019-03-11,

Kategoria : Taniec

W miniony weekend  (9-10 marca) w Sierpcu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich. Tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” - Maria i Wiesław Jankowscy - obronili tytuł Mistrzów Polski i zdobyli pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii Senior III.

Pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięły udział w zmaganiach o tytuł Mistrza Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich, jakie odbyły się w Sierpcu. W tanecznych rozgrywkach wzięło udział 7 par Elbląga. W kategorii SENIOR III LA Maria i Wiesław Jankowscy zdobyli złoto, tym samym broniąc tytuł Mistrzów Polski.  W kategorii SENIOR II LA startowały dwie pary – Katarzyna i Jarosław Szar , którzy zdobyli wysokie IV miejsce, a za nimi, czyli na miejscu V, uplasowali się Agnieszka i Mariusz Dziurawiec.

- Jeżeli chodzi o młodszych zawodników, to oni również nie zawiedli - informują pracownicy Centrum Tańca "Promyk", w którym trenują tancerze. - Pary Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" zaprezentowały, jak zwykle, znakomite umiejętności taneczne oraz bardzo wysoki poziom.

I tak, w kategorii 12-13 D, w tańcach standardowych, Wiktoria Szymańska i Paweł Szreder stanęli na podium zdobywając drugie miejsce i tym samym otrzymali srebrny medal, a w tańcach latynoamerykańskich para zdobyła V miejsce. W kategorii 14-15 D LA Julia Skwira z Wiktorem Walczakiem zajęli V miejsce. W kategorii 14-15 C w standardzie, pary EKT „Jantar” uplasowały się na następujących pozycjach: IV – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa, IX – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, X - Wiktor Walczak i Julia Skwira. W tej samej kategorii, w łacinie: VI – Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, VIII – Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa.