Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Premiera książki "Projekcje" w obiektywie Tomasza Misiuka

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zatańcz hula i obudź w sobie kobiecość

2017-05-21,

Kategoria : Taniec

Jeśli chcesz odkryć w sobie kobiece piękno, zmysłowość i jednocześnie dostarczyć potężną dawkę radości i energii, przyjdź do Centrum Tańca Promyk na warsztaty z tańca hula.  

Hula to przyjemna i „nieinwazyjna” forma aktywności fizycznej i tym samym dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i formy fizycznej. Taniec Hula to także sposób na relaks i wzmocnienie sił witalnych. Poprzez warsztaty naładujemy akumulatory i dostaniemy porządny zastrzyk energii. Dodatkowo taniec ten wpływa na wzmocnienie kondycji, mięśni oraz wpływa na giętkość i elastyczność stawów.

Taniec Hula polega głównie na poruszaniu biodrami oraz rękoma. Stopy tancerzy mają mocny kontakt z ziemią, swobodny ruch bioder pozwala płynąć energii, a dłonie opowiadają historie o bogach, boginiach, bohaterach i pięknie hawajskich wysp.

W tańcu hula doświadczamy bycia z własnym ciałem, a tańcząc w grupie dzielimy się radością z innymi. Taniec Hula to także świetny sposób dla pań na odkrycie swojej kobiecości.  Za jego sprawą sięgamy i wydobywamy "na powierzchnię", a następnie rozwijamy nasze naturalne cechy: grację, wdzięk, miękkość i zmysłowość

My, ludzie Zachodu, jesteśmy bardzo sztywni - mówi Agnieszka Wenta. – Często kobiety, które zaczynają przygodę z Hula nie potrafią się poruszać. Jesteśmy bardziej męskie w ruchu niż kobiety hawajskie, które tańczą z wielką gracją. A Hula to energia, która zmienia dziewczyny w kobiety. Stajemy się delikatne, ale silne, świadome swojej siły kobiecości.

Warsztaty Hula odbędą się 21 maja (niedziela) w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80 w godzinach 17:00 – 20:00.

- Spotkanie rozpoczniemy od pokazu tańca Hula w wykonaniu Agnieszki Wenta, która poprowadzi warsztaty – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – Następnie rozgrzewka i nauka kroków podstawowych a potem układu. Na warsztaty należy zabrać wodę i przyjść w długich luźnych spódnicach lub wziąć ze sobą dużą kolorową chustę do przewiązania na biodrach. Tańczymy na boso.

Zapisy na warsztaty od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00 pod nr 55 611 01 30/40 oraz mailowo: promyk@swiatowid.elblag.pl. 
Koszt udziału to 15 zł od osoby.


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna