Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Światowid

Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Biuletyn

A A A


menu

Galeria

Wernisaż FOTKA MIESIĄCA 2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zmysłowe i ekscytujące tango argentyńskie

2017-03-04,

Kategoria : Taniec

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet, a także coraz częściej świętowany Dzień Mężczyzn. Jest to świetna okazja do wyjścia z domu i zrobienia miłej niespodzianki swojej drugiej połówce. Co powiecie na warsztaty zmysłowego tanga, które organizowane są w dniach 4-5 marca w Centrum Tańca „Promyk”? To świetny pomysł na aktywne spędzenie weekendu i odskocznia od codziennych spraw.

 A czym właściwie jest tango? Tango argentyńskie jest symbolem Argentyny i wielkim powodem do dumy, pochodzi z XIX-wiecznego Buenos Aires. Jest tańcem intymnym, bardzo zmysłowym i namiętnym, w którym tancerze czule się obejmują. Mimo tej bliskości partnerów, często można usłyszeć, że argentyńskie tango wyraża smutek czy też nieszczęśliwą miłość. Ze względu na silne zabarwienie erotyczne początkowo tańczone było w domach publicznych. Na przestrzeni lat często było zakazywane przez głowy państwa czy kościoła, według których było zbyt prowokujące, a wręcz nieprzyzwoite.
Kolorami tanga jest kolor żółty, czerwony  i pomarańczowy. Instrumentem charakterystycznym dla tego typu tańca jest tzw. bandoneon wyglądem przypominający akordeon. Zwykle towarzyszy mu fortepian, kontrabas i skrzypce.

Tango do Polski trafiło w 1913 roku w spektaklu „Targ na dziewczęta” i od tego momentu stało się niezwykle popularne w naszym kraju. Najbardziej znane polskie tango, które zrobiło międzynarodową karierę, to „Tango milonga” z 1929 roku, którego twórcami byli Jerzy Petersburski oraz Andrzej Własta. Ciekawostką jest, że jeszcze przed rokiem 1900 do tanga milongi, włączono elementy polskiego mazurka. Obecnie tango jest jednym z popularniejszych tańców na świecie.

Tango może być tańczone do muzyki klasycznego tanga, tanga milongi (nieco szybszej formy tanga), tanga vals (w rytmie walca) czy też do muzyki elektronicznej lub alternatywnej, która zwykle występuje w nowoczesnym stylu tego tańca tzw. tango nuevo, charakteryzującym się dużą niezależnością kobiety w tańcu. Jest tańcem eleganckim, uczy harmonii i może być świetną zabawą dla osób w każdym wieku. Warsztaty z tej formy tańca mogą być świetnym prezentem z okazji Dnia Kobiet lub Dnia Mężczyzn.

Warsztaty odbędą się w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80, w dniach 4-5 marca (sobota 11:00-13:30 i niedziela 14:45-17:15). Zapisy dostępne są pod numerem telefonu 663 422 136.

 

 


Autor: Agnieszka Pawowicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna