Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Debiutująca wystawa

2014-03-31,

Kategoria : Wystawy

W cyklu Debiuty – kolejna wystawa! Rysunek, malarstwo i grafikę będzie można zobaczyć w Galerii Nobilis od 31 marca do 24 kwietnia. Autorkami prac są uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym Samira Arrami i Natalia Magalska. Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zaprasza na wernisaż w poniedziałek, 31 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

To druga wystawa w cyklu Debiuty. Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym i utalentowanym artystycznego startu, ale także wtajemniczenie w cały proces powstawania wystawy- od projektu plakatu, aż po aranżację przestrzeni. Do współpracy zaproszone zostały osoby związane z naszym miastem, bądź województwem. 

W poniedziałek, 31 marca na wystawie będzie można zobaczyć prace Samiry Arrami i Natali Magalskiej. Będzie to rysunek, malarstwo i grafika. 

- To są dwie, bardzo kreatywne i pracowite dziewczyny, przy tym skromne, świadome odbiorczynie kultury, co na pewno nie pozostaje bez wpływu na ich własną twórczość – mówi Helena Wojciechowska, kurator wystawy. - Miałam okazję poznać je nieco bliżej przy okazji współpracy z Liceum Plastycznym, ale też działań na rzecz Elbląga, w których razem uczestniczyłyśmy. Zawsze były niewymuszenie aktywne. 

Natalia Magalska (ur.1994)

Uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Wielokrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Starosty Elbląskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bierze aktywny udział w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych, w których osiąga duże sukcesy. Otrzymała wyróżnienie honorowe w X Ogólnopolskim Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko Zwane Wyobraźnią – Miłosz”, wyróżnienie w organizowanym przez CSE "Światowid" VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KOMPOZYCJE 2012 (kategoria Dorośli – Grafika)  oraz wyróżnienie w VII Ogólnopolskim konkursie plastycznym KOMPOZYCJE  2013 (kategoria Młodzież – Malarstwo). Laureatka Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Supraślu. W III etapie przeglądu w Dłużewie Natalia wygrała indeks i może wybrać dowolny kierunek kształcenia artystycznego.

Stworzyła cykl  fotografii do tomu poetyckiego „Samopas” Dominiki Lewickiej – Klucznik oraz zaprojektowała oficjalne logo Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Elbląga: Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik Elbląga, Festiwal Przemysłów Kreatywnych, Maraton Artystyczny. Uczestniczyła w licznych wystawach szkolnych, poplenerowych oraz pokonkursowych .

Samira Arrami (ur. 1994)

Uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Dżungla Miasta” - „Labirynt wyobraźni”, Grand Prix i II miejsce w kategorii rzeźba i płaskorzeźba w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspirowane Wsią" oraz nagrodę ufundowaną przez prof. Józefa Drążkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na XXI Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo-Malarskim im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim.

Bierze aktywny udział w wielu kulturalnych wydarzeniach na terenie Elbląga: „Terytorium Bieli”, Teki Elbląskie - I zbiór współczesnych grafik”, Maraton Artystyczny,  Maraton Fotograficzny, Elbląskie Spacery Fotograficzne, Street art , FashionLab, ZiElbląg oraz Grafatak, który trzykrotnie wygrała. Uczestniczka XXI Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. K. Drążkiewicza w Kazimierzu Biskupim (plener dla najzdolniejszych uczniów szkół plastycznych) oraz pleneru organizowanego przez CSE Światowid pod nazwą „Kadyny Wioska Sztuki”. Reprezentowała szkołę na Przeglądzie Szkół Plastycznych w Supraślu. Uczestniczyła w licznych wystawach szkolnych, pokonkursowych oraz poplenerowych.


Autor: Edyta Bugowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna