Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Demokracja na zdjęciach

2014-02-19,

Kategoria : Wystawy

„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” to tytuł wystawy, którą od środy, 19 lutego można będzie oglądać na I i II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Na wyeksponowanych zdjęciach młodzi fotograficy pokazują czym jest demokracja w życiu codziennym.  

„Mali-Wielcy Bohaterowie Demokracji” tak brzmi tytuł wystawy zorganizowanej przez uczestników warsztatów fotograficznych Stowarzyszenia Elbląg Europa w ramach projektu Europe of all Citizens. Artyści postanowili zainspirować młodzież do zainteresowania się czym jest demokracja w życiu codziennym. Wykonane przez młodzież zdjęcia przedstawiają sylwetki ludzi z różnych środowisk, którzy na co dzień pracują na rzecz dobra społeczeństwa.

 Europe of all Citizens to międzynarodowy projekt skierowany do młodzieży. Ma na celu uświadamiać młodych ludzi jak ważna jest demokracja i przekonywać, że w praktyce spotykamy się z nią na co dzień. W cyklu konsultacji społecznych, lekcji europejskich i warsztatów fotograficznych realizatorzy projektu starają się wzbudzić postawy obywatelskie w śród młodzieży. Zarówno tą na co dzień jak i tę związaną z udziałem w wyborach lokalnych, krajowych i europejskich. Projekt Europe of all Citizens  jest realizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, Młodzieżową Radę Miasta Elbląga oraz dwie organizacje młodzieżowe z miejscowości Roman i Craiova w Rumunii.

Wystawę będzie można oglądać do 18 marca. Wstęp wolny.

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna