Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Plener "Kadyny wioska sztuki"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Krajobrazy intymne Benedykta Kroplewskiego

2015-01-14,

Kategoria : Wystawy

Galeria Zum zaprasza na wystawę malarstwa Benedykta Kroplewskiego. "Krajobrazy intymne". Wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godz. 18.00.


Benedykt Kroplewski urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Dyplom obronił w 1980 roku. Zajmuje  się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem.
Brał udział w licznych wystawach i plenerach malarskich w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech, Włoszech, USA, Szwecji, Litwie, Rosji i na Łotwie. Jest laureatem wielu nagród, m.in. pierwszej nagrody za plakat roku (Gdańsk, 1979) i nagrody głównej za plakat na XIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1979.

Wystawę „Krajobrazy intymne” w Galerii Zum - mieszczącej się na elbląskiej starówce, przy ul. Kowalskiej 3-5/D - będzie można oglądać do 28 lutego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna