Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Śladami Jana Pawła II

2014-05-13,

Kategoria : Wystawy

To wystawa inna niż wszystkie wystawy dotyczące Jana Pawła II. Zamiast wizerunku osoby Papieża Pielgrzyma, którą wszyscy doskonale znają, zapraszamy na wycieczkę po miejscach, które odwiedził Jan Paweł II w czasie pontyfikatu, a także tych które są ściśle związane z jego życiem. Od 13 maja w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID będzie można oglądać trójwymiarową wystawę „Śladami Jana Pawła II”.

Jest tu zdjęcie instalacji pokazującej jego portret z dzieciństwa przy kołysce, wnętrze kościoła w którym sprawował posługę jako wikariusz, sanktuaria Maryjne z południowej polski, a także fotografie z Watykanu, gdzie w Bazylice św. Piotra spoczęły Jego szczątki.

Dzięki trójwymiarowej technice którą zostały wykonane zdjęcia, zakładając okulary, możemy spojrzeć na te miejsca w zupełnie innym wymiarze i poczuć się jakbyśmy tam byli teraz. Dopełnieniem jest trójwymiarowy portret woskowej figury Jana Pawła II znajdujący się w muzeum figur woskowych madame Tussaud w Berlinie. Błogosławiący nas Papież ma na sobie Mozzettę (okrycie wierzchnie), dokładnie taką, jak w dniu inauguracji pontyfikatu.

Autorami tej wystawy, są dwaj mieszkańcy Trzebini: Jacek GNIEWEK i Michał GRZYWACZ. Obydwaj są pasjonatami fotografii stereoskopowej. Ich prace w formie wystaw fotografii trójwymiarowych, były prezentowane w wielu galeriach w Polsce, między innymi w  Tarnowie, Nowym Targu, Puławach, Zgorzelcu i Jastrzębiu- Zdrój. Fotografie prezentowane na tej wystawie, to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej ANAGLIFEM.

Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu poprzez iluzję przestrzeni. Stereoskopia znana jest już ponad 170 lat jednak obecnie niewielu fotografów potrafi sprostać wymaganiom stawianym przez tę technikę obrazowania.

Wystawę można oglądać w Galerii Nobilis od 13 do 25 maja, codziennie od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna