Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Młody i zdolny - debiutancka wystawa Kacpra Szaleckiego

2014-01-24,

Kategoria : Wystawy

Koncentruje się głównie na uczuciowych relacjach z bliskimi. A ma w tej kwestii sporo do powiedzenia. Zamiast słów wybiera jednak obraz. W piątek, 24 stycznia o godz. 18.00, w CSE „Światowid” zaprezentowana zostanie debiutancka wystawa Kacpra Szaleckiego.

Prace Kacpra, ucznia drugiej klasy Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie ze specjalizacją metaloplastyka, to przede wszystkim wielokolorowe linoryty, głównie autoportrety, ale także grafiki przedstawiające ważne i obecne w życiu autora osoby z którymi łączą, bądź łączyły go silne więzi.

Podczas otwarcia wystawy zatytułowanej po prostu „kacperszalecki” widzowie będą mieli okazję zobaczyć także prace, w których autor odwołuje się do motywów inspirujących go w czasach dzieciństwa, jak również wideo oraz performance w wykonaniu samego Kacpra.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00 na Scenie Na Piętrze. Tam będzie można zobaczyć videoart. W przestrzeni „Światowida” odbędzie się również happening. Same prace młodego autora zostaną zaprezentowane w Galerii Nobilis.

- „Kacperszalecki” to pierwsza z serii debiutanckich wystaw, jakie w tym roku zaprezentowane zostaną w „Światowidzie” – opowiada Helena Wojciechowska, kurator wystawy. -  Ich celem jest nie tylko umożliwienie młodym i utalentowanym artystycznego startu, ale także wtajemniczenie w cały proces powstawania wystawy- od projektu plakatu, aż po aranżację przestrzeni. Do współpracy zaproszone zostały osoby związane z naszym miastem, bądź województwem. 

Z przyczyn technicznych wystawa Kacpra Szaleckiego, która miała trwać do 18 lutego zostaje w dniu dzisiejszym zdemontowana. Wszystkich, którzy chcieli jeszcze zobaczyć wystawę młodego artysty organizatorzy serdecznie przepraszają.


Autor: CSE Światowid

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna