Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Młodzi zdolni

2013-06-25,

Kategoria : Wystawy

CSE „Światowid” po raz kolejny otworzy swoje przestrzenie, aby pokazywać młode talenty w dziedzinie sztuk plastycznych. Wernisaż wystawy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godz. 18:00.

Coroczny czerwcowy wernisaż jest okazją nie tylko do pokazania i podsumowania efektów pracy uczniów w mijającym roku szkolnym, ale także sygnalizuje kierunek w jakim być może młodzi artyści podążą w przyszłości. Dla wielu z nich jest to jedna z pierwszych możliwości  zaprezentowania swoich zdolności szerszemu gronu odbiorców. Tym bardziej, że obok siebie zestawione zostaną prace doświadczonych trzecioklasistów oraz uczniów, którzy dopiero niedawno rozpoczęli naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykonane w różnorodnych technikach. Powstały w roku szkolnym 2012/2013 i stanowią dowód wszechstronnego artystycznego kształcenia. Reprezentowane będą: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy projektowania i kompozycji, reklama wizualna, techniki graficzne, podstawy projektowania i filmu.

 – Oglądając prace, które składają się na trzon wystawy, można zaobserwować, że młodzi ludzie, w bardzo świadomy sposób, posługują się językiem plastycznym, poszukują rozwiązań formalnych oraz sposobów wyrażenia własnej osobowości – mówi Helena Wojciechowska, kurator wystawy i instruktor plastyki CSE „Światowid”

Warto zwrócić uwagę na tę prezentację, bo może to być niepowtarzalna szansa obserwowania rodzących się talentów i indywidualności.  

- W tym roku szkolnym prace uczniów są szczególnie pomysłowe, kolorowe i bardzo twórcze – mówi Kinga Kosacz-Drozdek, nauczycielka w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.


Wystawę, podsumowującą rok szkolny w Liceum Plastycznym, będzie można oglądać w Galerii Nobilis CSE „Światowid” do 7 sierpnia. Wstęp wolny.

 


Autor: Paulina Łuczak

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna