Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zagraliśmy z dala od klawiatury, a bliżej literatury.

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Obrazy i rysunki Adrianny Leszczyńskiej

2015-01-23,

Kategoria : Wystawy

Wernisaż wystawy prac Adrianny Leszczyńskiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, odbędzie się 23 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.- Mając półtora roku dostałam swój pierwszy blok i kredki. Od tamtego czasu uwielbiałam rysować… – wspomina Adrianna Leszczyńska. - Jednak prawdziwa przygoda ze sztuką rozpoczęła się w Liceum Plastycznym, czyli wtedy, kiedy „zaprzyjaźniłam się” z malarstwem. Moje prace inspirowane są codziennością, tym, co wokół mnie się znajduje i ludźmi, którzy mnie otaczają.
Prace, które znajdą się na wystawie powstały nie tylko w szkole, także w wolnym czasie. Będzie można zobaczyć zarówno martwą naturę, jak i ciekawe rysunki… ludzi.
- Na większych formatach będzie można zobaczyć dwa akty, w których moim głównym celem jest pokazanie kontrastu zachodzącego między światłem padającym z okna a cieniem – wyjaśnia młoda artystka.

Adrianna Leszczyńska jest stypendystką Prezydenta Miasta Elbląga oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zeszłym roku udało się jej zdobyć indeks, który pozwala wybrać jedną z uczelni ASP w Polsce. Planuje studiować dwa kierunki: edukację artystyczną i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Fot. archiwum Adrianny Leszczyńskiej

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna