Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w marcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Różnorodność postrzegania

2013-08-13,

Kategoria : Wystawy

Fotografia, jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania – te słowa wybitnego amerykańskiego fotografa Ansela Adamsa przyświecają wystawie, którą od wtorku, 13 sierpnia można oglądać w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Zostanie na niej zaprezentowanych 60 zdjęć uczestników kursu fotografii w „Światowidzie”.

Wystawa jest uwieńczeniem trzymiesięcznej pracy uczestników II edycji Kursu fotografii od podstaw. Tematy prac stanowią autorskie podejście do fotografii uczestników kursu, jak również osobiste postrzeganie zastanej rzeczywistości w kadrze fotograficznym.

- Zaprezentowane fotografie są wynikiem pracy w przenośnym studio fotograficznym, a także
z plenerów fotograficznych na terenie Elbląga i okolic
- mówi Artur Kalinowski, instruktor fotografii. - Wybrane fotografie są  zróżnicowane pod względem tematycznym, artystycznym, a także technicznym.

Ci, którzy fotografii chcieliby się dopiero nauczyć mogą to zrobić na trzeciej już edycji Kursu fotografii od podstaw. Dodatkowo, w tym roku prowadzone będą zajęcia z technik graficznych.

- Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, także fotografii od podstaw do poziomu średnio - zaawansowanego, począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym – opowiada Artur Kalinowski.

Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem przenośnego atelier i pracowni komputerowej. Uczestnicy uzyskają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych.

Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce Kursy i sekcje.

Wystawa będzie czynna od wtorku,  13 sierpnia w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Zdjęcia będzie można oglądać do 31 sierpnia. Wstęp wolny.


Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna