Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nowe wystawy w Światowidzie

2014-12-15,

Kategoria : Wystawy

„Wehikuł czasu” ze zdjęciami podopiecznych elbląskiego Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”, prace nagrodzonych dzieci w konkursie „Śniło mi się, że…” oraz pokonkursowa wystawa „Ceramionów” – to wszystko można oglądać w „Światowidzie”.

 

„Wehikuł czasu” – to tytuł wystawy, którą od poniedziałku, 15 grudnia, będzie można zobaczyć w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wernisaż odbędzie się o godz. 17.

- Pomysł „Wehikułu czasu” powstał w „Niezapominajce”. Jego autorami są Sylwia Bobek i Rafał Florek, którzy postanowili, że w ramach terapii zajęciowej powstanie kalendarz ze zdjęciami podopiecznych  – mówi Krzysztof Kosecki. – Zaprosili mnie, bym był fotografem ich pomysłu. Naszym celem było pokazanie, że starsze osoby potrafią cieszyć się życiem.

Podczas sesji powstały wyjątkowe zdjęcia, które do 15 stycznia będzie można oglądać na I piętrze „Światowida”. Także do 15 stycznia, ale tym razem na II piętrze, zagoszczą prace nagrodzone podczas czwartej edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Śniło mi się, że…”.  Już 16 grudnia, o godz. 12, w Galerii „Nobilis” (II piętro „Światowida”) odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem. Dzień później, także w Galerii Nobilis, odbędzie się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu „Ceramiony”.

Na tegoroczną, już 15. edycję konkursu wpłynęło 186 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit. W konkursie wzięły udział 42 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe i osoby prywatne z całej Polski. Wystawę będzie można oglądać do 10 stycznia.

Zdjęcie z wystawy „Wehikuł czasu”

Fot. Krzysztof Kosecki

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna