Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Siła Wsparcia i Świat Mało Znany

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa "W cieniu cerkwi"

2019-03-27,

Kategoria : Wystawy

„W cieniu cerkwi” to tytuł wystawy Larysy Niteckiej, której malarstwo już od 27 marca będzie można oglądać w kadyńskiej świetlicy. Autorka wystawy doskonali swoje umiejętności na zajęciach plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.  

Na wystawie będzie można zobaczyć cykl obrazów malowanych na tkaninie oraz w technice olejnej. Prace inspirowane są cerkwiami łemkowskimi. Temat ten porusza w malarce to, co jest jej szczególnie bliskie, czyli łączność człowieka z naturą i Bogiem. Architektura tych świątyń w naturalny sposób wpisuje się w krajobraz tamtych miejsc. Poprzez całą twórczość artystyczną Larysy Niteckiej przebija się tematyka religijna. Oprócz malarstwa, zajmuje się również pisaniem ikon.

- Studiowałam architekturę, kierunek ten wybrałam z zamiłowania do tego, co piękne. Szeroko rozumiana sztuka towarzyszyła mi w życiu codziennym od zawsze – mówi autorka wystawy. – Jestem miłośniczką różnych dziedzin sztuki, w szczególności ujmują mnie dzieła naznaczone talentem, harmonią i dobrocią – dodaje.

Larysa Nitecka

Urodziła się na Ukrainie, gdzie mieszkała przez pierwsze 34 lata swojego życia. Ukończyła szkołę muzyczną. Studiowała architekturę w Kijowskiej Wyższej Szkole Budowlanej, studia ukończyła w 1978 r. dziesięć lat później przyjechała do Polski i zamieszkała w Elblągu, będąc aktywna zawodowo jako urbanista. Po przejściu na emeryturę  powróciła do pasji z młodości – do malarstwa, a owocem tego jest niniejsza wystawa.

Organizatorem działania jest CSE „Światowid” we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tolkmicku.

Wystawa będzie dostępna dla oglądających w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach od 27.03.2019 r. do 30.06.2019 r., w dni robocze, w godz. 13.00 – 19.00.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna