Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wędrująca wystawa rusza w miasto

2013-07-21,

Kategoria : Wystawy

Elbląg w obiektywie elblążan. Zdjęcia prezentowane tam, gdzie są elblążanie: na chodnikach, placach, w drodze do pracy, sklepu czy na spacerze. To w skrócie o Wędrującej wystawie, która w najbliższą niedzielę, 21 lipca ruszy w miasto.

Wędrująca wystawa pojawi się na m.in. Starym Mieście i na Zawadzie W każdym miejscu będzie można obejrzeć ją tylko przez kilka dni. Zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane podczas Elbląskich Spacerów Fotograficznych oraz II Elbląskiego Maratonu Fotograficznego.

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 lipca o godz. 18.00 przy ul. Stary Rynek (vis-à-vis Ratusza Staromiejskiego).

Wystawa będzie wędrowała od lipca do września. Pojawi się w różnych częściach Elbląga:  przy ul. Stary Rynek (od 21 lipca), w pobliżu CSE „Światowid” (od 27 lipca), na Zawadzie (od 30 sierpnia), na Al. Grunwaldzkiej (od 6 września). Pokaże się także mieszkańcom Tolkmicka (od 1 sierpnia), Fromborka (od 7 sierpnia), Suchacza (od 14 sierpnia) i Braniewa (od 20 sierpnia).

Wędrująca wystawa odbędzie się już po raz drugi. Przypomnijmy, w ubiegłym roku można ją było oglądać m.in. na Placu Dworcowym czy pasażu handlowym przy ul. Gwiezdnej.

Autorzy zdjęć, które zostaną zaprezentowane w ramach Wędrującej wystawy:

Samira Arrami, Beata Branicka, Ola Bielska, Monika Grozowska, Bożena Gruda, Anna Grzelak, Grzegorz Hryniewicz, Michał Kalbarczyk, Michał Kalinowski, Tomasz Klarkowski

Konrad Kosacz, Krzysztof Kosecki, Rafał Kotyła, Łukasz Kotyński, Miłosz Kulawiak, Adam Mastalerz, Jarosław Morda, Anna Paturalska, Michał Skroboszewski, Michał Sobotka, Katarzyna Tomczyńska, Tomasz Wąsiński, Agata Zambrzycka, Dominik Żyłowski.

Tak o wystawie opowiada Miłosz Kulawiak - organizator Elbląskich Spacerów Fotograficznych:  Wędrująca Wystawa podsumowuje dwa lata spotkań fotografów amatorów, którzy z aparatami fotograficznymi w ręku chodzili po prawie całym Elblągu i nie tylko, odkrywając często zupełnie nowe miejsca. Niedawno słyszałem, jak jeden z elbląskich polityków mówił, że te zdjęcia to żadna reklama dla Elbląga. Zdjęcia powstałe podczas Elbląskich Spacerów Fotograficznych pokazują elbląską codzienność, coś zwykłego, obok czego codziennie przechodzimy, nie zauważając tego i nie należy się tego wstydzić i zapominać o tym. Nie starajmy doszukiwać się w tych zdjęciach pięknych widoków i typowo pocztówkowych ujęć. Te zdjęcia to często Elbląg zapomniany, schowany, nieodkryty na co dzień, często dużo ciekawszy niż miejsca reprezentacyjne. Te zdjęcia to też dla większości z nas wspomnienia chwil spędzonych w miłym towarzystwie podczas samych spacerów oraz wspomnienia spotkanych po drodze osób. Zapraszam do oglądania wystawy oraz odwiedzenia naszego bloga gdzie znajdą Państwo więcej fotografii.

elblaskiespaceryfotograficzne.blogspot.com

Organizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki
Współorganizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Partnerzy: Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Urząd Miejski w Braniewie, Braniewskie Centrum Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku, Stowarzyszenie Suchacz Taka Wieś.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg

 

 


Autor: Karolina Śluz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna