Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Twórczo i terapeutycznie w ramach projektu „Siła wsparcia”

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty muzyczne - bliskie spotkanie z tradycją

2018-08-31,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na bezpłatne, dwudniowe warsztaty muzyczne z pasjonatem i propagatorem polskiej muzyki tradycyjnej – Maciejem Żurkiem, jednym z głównych liderów programu „Akademia Kolberga” przywracającego tradycyjną muzykę do społecznej i kulturowej praktyki, uczniem największych mistrzów gatunku. Warsztaty to wyjątkowa okazja dla młodzieży i dorosłych do spotkania z żywą muzyką tradycyjną i niepowtarzalna okazja doświadczenia jej na własnej skórze. Warsztaty odbędą się 31 sierpnia i 1 września 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem to świetna zabawa, bezcenne doświadczenie i nauka dla wszystkich – amatorów i profesjonalistów, skierowane są do młodzieży i dorosłych. Jest to jedno z działań realizowanych przez CSE „Światowid” w ramach projektu „Historia muzyką pisana”, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Ideą projektu jest przywrócenie pamięci, zainteresowania oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej spuścizny polskiego i regionalnego dziedzictwa kultury ludowej.

Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać technikę gry na instrumentach charakterystycznych dla muzyki tradycyjnej, technikę śpiewu tradycyjnego z charakterystycznym wzorem tematu melodycznego oraz opanują wybrane utwory ludowe, które, jeśli tylko zechcą, będą mogli wykonać na scenie wraz z kapelą Macieja Żurka, już po zakończeniu warsztatów, podczas wieczornej Potańcówki z wodzirejem w sobotę 1 września 2018 r., na którą zapraszamy na dziedziniec CS Galerii El w Elblągu – szczegółowe informacje wkrótce.

Maciej Żurek – skrzypek i śpiewak młodego pokolenia, socjolog i pszczelarz. Lider Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna, od 1999 roku uczeń nieżyjącego już, charyzmatycznego skrzypka Jana Gacy z Przystałowic Małych (radomskie). Od 2014 roku jeden z głównych liderów programu Akademia Kolberga – ogólnopolskiej sieci wspierającej nieformalne grupy młodych ludzi przejmujących muzykę wiejskich mistrzów w drodze bezpośredniego przekazu. Uczestnik wielu festiwali w kraju i za granicą oraz audycji poświęconych kulturze ludowej. 

Warsztaty muzyczne z Maciejem Żurkiem odbędą się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) w godz. 15.00 – 19.00 oraz 1 września 2018 r. (sobota) w godz. 10.00 – 14.00 w sali nr 100 w Ratuszu Staromiejskim  przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu.  

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 55 611 20 77 lub e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Na zdjęciu: Maciej Żurek ze swoim mistrzem Janem Gacą


Autor: Urszula Zajko-Olejniczak

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna