Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Świadomość” w Światowidzie

2015-03-17,

Kategoria : Wystawy

 

Ponad 40 zdjęć uczestników  kursów fotograficznych będzie można oglądać na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wernisaż wystawy „Świadomość” odbędzie się już 17 marca o godz. 18.00.

- Zdjęcia mówią same za siebie. Mają swój własny przekaz – mówi Artur Kalinowski, który prowadzi kursy fotograficzne w CSE „Światowid”. – To efekt tego, czego nauczyli się uczestnicy kursu w ciągu trzech miesięcy. Wszystkie zdjęcia powstały w trybie manualnym.

Fotografie, które będzie można oglądać na I i II piętrze holu „Światowida” wybierali uczestnicy kursu.

- To ich spojrzenie na świat, na tematykę fotografii. Jestem zadowolony z efektów – mówi z uśmiechem Artur Kalinowski. – Na wystawie znajdą się przemyślane zdjęcia, odpowiednio wykadrowane, z zaakcentowaną kompozycją.

Czego konkretnie nauczyli się uczestnicy kursu? Umiejętności postrzegania otaczającej rzeczywistości w kadrze, posługiwania się aparatem, tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału, analizy obrazu, technik fotografii i pojęć fotograficznych, historii fotografii i malarstwa, twórczego myślenia oraz kreatywnego wykorzystywania sprzętu fotograficznego, praktycznych umiejętności wykorzystywania programów graficznych. W „Światowidzie” będzie można oglądać prace uczestników poprzedniej edycji warsztatów, które zakończyły się w grudniu. Nowy kurs rozpoczął się w lutym, chętni mogą się jeszcze zapisać.

Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia.


Autor: Sylwia Warzechowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna