Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Targi Seniora Teraz MY!

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wokół twórczej terapii

2014-04-11,

Kategoria : Wystawy

W piątek, 11 kwietnia w Galerii Manu-el w Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Wokół twórczej terapii”. Na wystawie znajdą się  prace,  które powstały podczas trwania projektu „Twórcza Terapia”, rozwijającego pasje artystyczne osób z niepełnosprawnościami w pracowniach plastycznych CSE ŚWIATOWID.

To wystawa o zróżnicowanej tematyce, dominują prace wykonane techniką kolażu i asamblażu, techniki ceramiczne i linoryty. Autorami prac są bardzo twórcze osoby niepełnosprawne, które realizują swoje umiejętności w pracowni ceramicznej i szkła artystycznego w  CSE ŚWIATOWID w  Elblągu.

- Świat, który tak łatwo dzielimy na „sprawnych i niepełnosprawnych”, połączy się tylko wtedy, kiedy wszyscy zrozumieją, jak ważne jest zachowanie prawa do swojej inności – mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu „Twórcza terapia”. - Czasem  na poznanie i zrozumienie tego  świata osoby niepełnosprawne, potrzebują  więcej czasu i dodatkowej uwagi, zwłaszcza wtedy, kiedy działania dotyczą realizacji własnych  aktywności, zainteresowań i  twórczych pasji. W twórczości nie ma podziału na sprawnych i niepełnosprawnych.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć wybrane prace, które powstały podczas zajęć arteterapeutycznych, prowadzonych przez artystów w ramach projektu „Twórcza Terapia”.

 - Cieszymy się, że w naszej szkolnej galerii możemy prezentować twórczość osób niepełnosprawnych – mówi Bożena Konkol, dyrektor szkoły.

Wernisaż wystawy „Wokół twórczej terapii” odbędzie się w piątek, 11 kwietnia o godz. 16.00 w Galerii Manu-el w Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej  przy ul. Saperów 14E.  Wystawę będzie można oglądać do 11 maja. Wstęp wolny.

Projekt „Twórcza Terapia” współfinansowano ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna