Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Plener "Kadyny wioska sztuki"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa „Pamiątki niepodległości”

2017-11-08,

Kategoria : Wystawy

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza 8 listopada o godz. 19:00 na otwarcie wystawy „Pamiątki niepodległości”, której tematem będą wspomnienia rodzinne mieszkańców Elbląga i okolic oraz związane z generałem brygady Bolesławem Nieczuja – Ostrowskim.

„Pamiątki niepodległości” skoncentrowane są przede wszystkim na powojennej historii regionu. Na wystawie prezentujemy wybrane  historie, opowiedziane przez mieszkańców miasta i naszego regionu. Każda z nich mogła być gotowym materiałem na książkę. Istotną częścią wystawy są wspomnienia, związane z honorowym obywatelem Elbląga, legendarnym dowódcy 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej - generałem brygady Bolesławem Nieczuja - Ostrowskim. Jego czyny są punktem wyjścia do kultywowania pamięci i tradycji rodzinnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego.

Wystawa „Pamiątki niepodległości” w swoim głównym założeniu powstała by ukazywać losów Polaków i ich skomplikowane drogi do niepodległości.  U podwalin wystawy leży także pojęcie wspólnoty. Chcemy o niej dyskutować, wzmacniać ją, szukać wspólnych płaszczyzn i diagnozować problemy.

Wystawę będzie można obejrzeć w „Światowidzie” od 8 – 19.11.2017 r.

Wystawa jest częścią projektu realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” - „Świadectwa niepodległości”, w ramach którego, zorganizowany zostanie także koncert „Nasza Niepodległość”.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

 

 

Partnerzy projektu:

Stowarzyszenie Historyczno - Poszukiwawcze „DENAR” 

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu

 

Patroni medialni:

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso TV, Dziennik Elbląski

 

 


Autor: Joanna Zuehlke

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna