Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty „Pojęciokształty” w Łęczu

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa Impresje

2017-03-24,

Kategoria : Wystawy

W Akademickiej Galerii „Sztuk Wszelakich” przy Wydziale Nauk Społecznych  w Bartoszycach, odbędzie się wernisaż wystawy „Impresje”, prezentującej prace uczestników kilku Międzynarodowych Plenerów Artystycznych Impresje, organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach działalności Mobilnej Galerii Sztuki Impresje, której celem jest promocja współczesnych dzieł, zarówno profesjonalistów, jak i młodych artystów, w szerszym kontekście społecznym.

- Jak wszystko w dzisiejszym świecie, sztuka również stała się mobilna. Chcemy dotrzeć z naszymi działaniami wystawienniczymi, ale także edukacyjnymi w  regiony o utrudnionym dostępie do galerii wystawienniczych – mówi Teresa Miłoszowska, kierownik działu edukacji kulturalnej w CSE „Światowid” oraz organizatorka Międzynarodowych Plenerów Artystycznych "Impresje".

Wystawa ma charakter retrospektywny. Międzynarodowe Plenery Artystyczne odbywały się początkowo w Kątach Rybackich, a następnie w Janowie, łącznie odbyło się 7 edycji. Uczestnikami byli artyści z Polski i ze świata, reprezentujący różne dziedziny sztuki. Uczestnicy plenerów stworzyli wiele prac charakteryzujących się dużą różnorodnością i tematyką. Każda z prac jest artystycznym zapisem twórczego ducha plenerów, a wszystkie razem składają się w unikatową kolekcję.

Akademicka Galeria „Sztuk Wszelakich” przy WNS w Bartoszycach funkcjonuje w ramach działalności Koła Naukowego „Bractwo Róża” Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, oddział Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach. Opiekunem sekcji „Sztuk Wszelakich” jest dr Zbigniew T. Szmurło, a liderem grupy Ewa Pisarska. Akademicka Galeria Sztuk Wszelakich to idea pokazywania sztuki i zainteresowań kulturalnych wykładowców, studentów uczelni oraz prezentacja dzieł innych artystów studentom wydziału w Bartoszycach. W działania bardzo aktywnie włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 r. o godz. 16.30 w Akademickiej Galerii „Sztuk Wszelakich”, mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. gen. Józefa Bema 23 w Bartoszycach. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca kwietnia. Wstęp wolny.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna