Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid ekulturalni.pl rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Rusza rozbudowa! Konferencja prasowa 14.08.2018

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa malarstwa

2018-05-18,

Kategoria : Wystawy

Od 18 maja w Galerii Manu-El - która mieści się przy Bibliotece Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu - będzie eksponowana wystawa prac malarskich Lucyny Poduch i Grażyny Kopańskiej, uczestniczek sekcji plastycznej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid.”

Malarstwo to główna dziedzina sztuki, która od zarania dziejów towarzyszy ludzkości. Istotną kwestią jest umiejętność doboru odpowiedniego rodzaju farb i techniki w celu uzyskania zamierzonego efektu. Równie ważny jest wybór tematu pracy, jak i szczere wyrażenie indywidualnej ekspresji, która drzemie w każdym z nas. W tej szczególnie twórczej przestrzeni odnalazły się Lucyna Poduch i Grażyna Kopańska, które już od kilku lat uczęszczają na zajęcia do pracowni plastycznych CSE „Światowid.”

- Zajęcia plastyczne są dla mnie obszarem, w którym realizuję swoją pasję i zamiłowanie do twórczości - mówi Lucyna Poduch. - Każde spotkanie z grupą osób – pasjonatów, z którymi spotykam się we wtorki jest ciekawym i inspirującym przeżyciem. Lubię ludzi, dlatego wielką przyjemność sprawia mi malowanie portretów. Każda osoba oglądająca moje obrazy może zobaczyć siebie w różnych nastrojach. Poza zajęciami plastycznymi lubię jeździć na rowerze, bawić się z moimi zwierzakami Oliwką (pies wielorasowy) i Zochą (kot dachowiec). Lubię też podróże, czytanie książek oraz moje piesze pielgrzymki z Kętrzyna do Wilna. Po prostu cieszę się życiem.

Również najczęsciej portrety, ale także drzewa, kwiaty maluje Grażyna Kopańska, która także pisze ikony.

- Będąc małą dziewczynką, rysując zaczęłam dostrzegać coś niezwykłego - mówi. - Odczuwałam nowe dla mnie zjawiska i poznawałam świat piękny, wolny i spokojny. Praca artystyczna pozwoliła mi spojrzeć w głąb siebie. Teraz tworząc, staram się poznać go na nowo. W wolnych chwilach lubię też pracę w ogrodzie, spacery po plaży i zumbę.

Wystawa będzie dostępna do 10 czerwca. Wstęp bezpłatny.

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna