Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystawa "Odbicie rzeczywistości" w CSE "Światowid"

2013-06-04,

Kategoria : Wystawy

W jaki sposób przetworzyć zastaną rzeczywistość, aby uzyskać wyjątkowe zdjęcie, które będzie przykuwać uwagę, budzić emocje lub prowokować do przemyśleń? Przed pytaniem tym stanęli młodzi adepci fotografii. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć w najbliższy wtorek, 4 czerwca, o godz. 18:00 w CSE „Światowid”. Na wernisaż wystawy fotograficznej - ,,Odbicie rzeczywistości”- wstęp wolny.

Organizatorami wernisażu są uczniowie klas o profilu fototechnik z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych: Karoliną Hajec-Kalińską i Waldemarem Kutowińskim oraz instruktorką plastyki CSE „Światowid” Heleną Wojciechowską. Po raz pierwszy wraz z uczniami swoje fotografie zaprezentują również nauczyciele.

Prezentowane na wystawie prace fototechników zostały wykonane w bieżącym roku szkolnym, podczas plenerów oraz zajęć praktycznych  w studio fotograficznym, które zostało stworzone specjalnie  na potrzeby uczniów o tym profilu (studio mieści się w budynku ZSTH).  Eksponowane zdjęcia to głównie portrety, zdjęcia natury, ale także prace będące rezultatem eksperymentów z materią i procesami fotograficznymi.

Wernisaż uświetni występ Dominika Majewskiego, ucznia Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich.

W trakcie wystawy zostaną również zaprezentowane prace, wykonane w ramach projektu festiwal Przemysłów Kreatywnych, które można było zobaczyć w formie „Żywej wystawy” pojawiającej się w różnych miejscach w Elblągu. Są to portrety mieszkańców Elbląga pracujących w sektorze branż kreatywnych.


Autor: Fototechnicy ZSTH

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna